به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان؛ بهرام نصراللهی زاده شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با تعدادی از پیمانکاران و اعضای کانون انجمن های عمرانی استان کردستان با اشاره به محفوظ بودن حق نقد و انتقاد برای شهروندان به عنوان یکی از اصول مبرهن حقوق شهروندی، اظهار کرد: شهروندان حق دارند که مدیران را مورد مواخذه قرار دهند و ناظر بر عملکرد مدیران باشند.

وی با تکرار این مطلب که معتقد به حداکثر سود مشروع و قانونی برای بخش خصوصی است، گفت: شورای دستگاه‌های نظارتی در استان کردستان حامی جدی گفتمان توسعه هستند و هیچ مدیری حق ندارد سرگردان کردن و بلاتکلیف گذاشتن بخش خصوصی را به حساب دستگاه‌های نظارتی بگذارد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با انتقاد شدید از مدیرانی که بخش خصوصی از عملکرد و کارکرد مجموعه آنان ناراضی است، گفت: با هیچ استدلالی توجیه پذیر نیست که صورت وضعیت یک پیمانکار یکسال در یک دستگاه برای امضای رییس معطل بماند.

 

برخی ذهنیت‌های منفی در کردستان توسعه نیافتگی را شدت می‌بخشد

بهرام نصراللهی زاده تصریح کرد: متاسفانه توسعه نیافتگی استان کردستان در برخی ذهن ها نیز رسوخ کرده و گاهی ما اسیر ذهنیت هایی می شویم که خود موانع توسعه هستند و با ایجاد بدبینی مردم را از مشارکت در روند توسعه دلسرد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان طرفدار شفافیت است و به همین منظور دبیرخانه ارتباط با تشکل های صنفی و تخصصی غیر دولتی را راه اندازی کرده و برای بررسی دغدغه های تشکلها، بخش خصوصی و از جمله پیمانکاران آماده برگزاری جلسات کارشناسی هستیم.

نصراللهی زاده بخش خصوصی و تشکلهای غیر دولتی در کردستان را به تلاش برای تبدیل گفتمان توسعه به یک گفتمان مقدس و کوشش برای رفع و حذف ذهنیت هایی دعوت کرد که در مسیر توسعه کردستان سد و مانع ایجاد کرده اند.

 

هر کس در کردستان حتی یک شغل ایجاد کند دست وی را می‌بوسم

به گفته وی علاوه بر کاذب بودن بسیاری از مشاغل در استان کردستان، درآمد سرانه هر کردستانی از نصف میانگین کشوری پایینتر است که همین عامل باید مردم و مسئولین را به همت بیشتر وادارد تا پول و ثروت بیشتری به کردستان وارد شود.

نصراللهی زاده تاکید کرد: هر کس چه بومی و په غیر بومی در کردستان بتواند یک شغل ایجاد کند و یک خانواده را سامان دهد من بعنوان مسئول سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان دست او را می بوسم.

وی با بیان اینکه روند احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان و انتزاع این سازمان از استانداری مشکلاتی را در پروسه صدور گواهینامه های صلاحیت پیمانکاران ایجاد کرده است، افزود: وظیفه سازمان مدیریت اراده خدمات به شهروندان می باشد و ما تمام تلاش خود را برای جبران تاخیرات و کوتاه کردن این پروسه خواهیم کرد.