به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ امیر قادری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان، اظهار کرد: در دهه فجر امسال، ۳۰۷ طرح عمرانی و اقتصادی با سرمایه گذاری بالغ بر ۳ هزار و ۹۷۸ میلیارد ریال در کردستان در بخش‌های مختلف به بهره برداری می رسند.

وی افزود: ۲۳۳ طرح عمرانی با اعتبار یک هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال و ۷۴ طرح اقتصادی با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۱۵ میلیارد ریال در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به افتتاح ۱۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۶۸ میلیارد ریال در بخش آموزشی و ورزشی٬ عنوان کرد: همچنین  هفت پروژه با ۵۴.۴ میلیارد ریال اعتبار در بخش رفاه و تامین اجتماعی به بهره برداری خواهد رسید.

وی  ادامه داد: آب رسانی به ۱۵ روستا در قالب ۱۴ پروژه با بهره مندی یک هزار و ۵۷۱ خانوار روستایی و اعتبار ۳۶.۳ میلیارد ریال، بهره برداری از سه طرح بهسازی روستایی در سه روستا با بهره مندی ۵۹۲ خانوار روستایی و با صرف ۱۸.۲ میلیارد ریال نیز در بخش عمران شهری و روستایی به بهره برداری می رسد.

قادری بهره برداری از ۱۶ طرح عمران شهری، ۶۱۹ طرح عمران کوچک روستایی در سطح روستاهای استان و بهره برداری از یک هزار و ۲۳۲ واحد مسکن مهر را از دیگر طرح هایی اعلام کرد که در این ایام به بهره برداری می رسد.

وی افتتاح ۴۸ طرح با اعتبار ۱۹۸.۲ میلیارد ریال در بخش کشاورزی و منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین بهره برداری از ۳۱ پروژه بهسازی و آسفالت راه های روستایی و بین شهری با اعتبار ۵۰۱.۳ میلیارد ریال را نیز از دیگر طرح های قابل بهره برداری در دهه فجر اعلام کرد.

معاون عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: ۸۳ پروژه با اعتبار ۲۶۹ میلیارد ریال در بخش گاز، یک پروژه با اعتبار ۸۵.۴ میلیارد ریال در بخش مخابرات و ۹ طرح با اعتبار ۴۸.۵ میلیارد ریال در بخش صنعت، معدن و تجارت نیز در کردستان در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.