به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهرام نصراللهی‌زاده شامگاه دوشنبه در جشن پیروزی انقلاب با حضور بازاریان، صنعتگران و معدنکاران و جمعی از مسئولان اجرایی استان در سینما بهمن سنندج گفت: شرایط جدیدی در کشور و به تبع آن در استان  فراهم شده است.

وی با بیان اینکه پس از پشت سرگذاشتن دوران سختی اقتصادی به تدریج فضا برای کارو تلاش بیشتر فراهم شده است، گفت: در دوره جدید نیازمند همفکری، همکاری و تلاش همه دلسوزان برای ورود کردستان به دوره جدید توسعه هستیم.

نصرالهی زاده در ادامه به شرایط سخت پیش آمده برای کشور در برهه های مختلف اشاره کرد و اظهار کرد: کشور ما در سال های گذشته سختی های زیادی را از جمله جنگ ظالمانه تحمیلی، مناقشه هسته ای و دیگر چالش ها را با ایستادگی پشت سر گذاشت که در این راه عزیزترین فرزندان این مرز و بوم جان خود را فدا کردند تا نظام پا برجا بماند و ملت ما سربلند باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان با یادآوری اجرایی شدن پروژه‌هایی بزرگ در کردستان طی هفته گذشته، گفت: این موضوع نویدبخش آینده خوبی برای کردستان است.

این مسئول تصریح کرد: یکی از مزیت‌های بزرگ سنندج به عنوان مرکز استان فرهنگی کردستان، گردشگرپذیر بودن آن است، اما باید اذعان کرد این شهر در حال حاضر آمادگی این موضوع را ندارد.

نصراللهی‌زاده خاطر نشان کرد: نیازمند ساماندهی فضای شهر با همت دستگاه‌های مختلف از جمله اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت و همکاری مردم هستیم و در این راستا اگر نیازمند آموزش باشیم سازمان مدیریت و برنامه ریزی آمادگی همکاری را دارد.

وی با اشاره به در حال اجرا بودن ساخت ۲ هتل در شهر سنندج از تدارک امکانات مناسب زیرساختی در حوزه گردشگری خبر داد و افزود: در حال پیگیری جدی تکمیل راه‌آهن همدان به سنندج در آینده نزدیک خواهیم بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان، این امر را موجب کاهش زمان سفر از تهران به سنندج عنوان کرد و افزود: به این ترتیب سیل میهمانان به سوی شهر و دیارمان سرازیر خواهند شد.

نصراللهی‌زاده ایجاد اینگونه زیرساخت‌ها را موجب تولید ثروت دانست و افزود: باید با همکاری استانداری، سازمان مدیریت، شهرداری و تمامی دستگاه های ذیربط سنندج را به شهری زیباتر و به پیشانی ایران تبدیل کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با آماده‌سازی زیرساخت‌ها و توسعه گردشگری در شهر سنندج و کل استان کردستان، زمینه ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان این خطه فراهم شود.