به گزارش هیوا نیوز؛ عبدالمحمد زاهدی در مراسم جشن انقلاب سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان  اظهار کرد: تصور رژیم شاهنشاهی عدم نیاز به مردم بود و سیاست های استکبار جهانی را دنبال می کرد که مردم از لحاظ فرهنگی و اعتقادی با باورهای این نظام مخالف بودند.

وی در ادامه گفت: تفاوت در خواسته های مردم و عملکرد نظام حاکم باعث شد در طول سال های متمادی مردم بتوانند این رژیم را سرنگون کرده و نظام جدیدی مبتنی بر اندیشه و مشی جدید را در کشور برقرار نمایند.

عبدالمحمد زاهدی اظهار داشت: تمامی حرکت های که قبل و بعد از مشروطه در ایران شکل گرفته بود موجب شکل گیری نهضتی شد که با رهبری امام راحل انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

استاندار کردستان به نحوه شکل گیری انقلاب های ضد استبدادی در دنیا اشاره کرد و افزود: هر انقلاب ضد استبدادی در دنیا توسط یک قشر خاص دنبال می شود اما انقلاب ما به هیچ گروه و قشر خاصی تعلق نداشت و با حضور همه مردم به پیروزی رسید و مردمی ترین حکومت در ایران تشکیل شد.

زاهدی تداوم انقلاب را در پشتیبانی و حضور مردم دانست.

او به مراحلی که طی سال های بعد از انقلاب با آن روبرو بودیم اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: دولت های مختلفی بعد از پیروزی انفلاب اسلامی بر سرکار آمدند که سیاست های مختلف بر اساس برنامه تدوین شده را دنبال کردند ولی با روی کار آمدن دولت نهم سیاست های گذشته مبتنی بر برنامه دنبال نشد.

دولت گذشته با انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی راه را برای اتخاذ تصمیمات آنی و خلق الساعه را در کشور ایجاد کرد

استاندار کردستان ادامه داد: این دولت با انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی راه را برای تصمیمات آنی و خلق الساعه باز کرد و این امر موجب شد در یک سفر استانی ۲۰۰ پروژه تعریف شود و با بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌ تمام در کشور مواجه هستیم.

زاهدی تعهدات سفرهای استانی دولت قبل را در کل کشور ۲۱۱ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تا پایان سال گذشته تنها ۶۸ هزار میلیارد تومان معادل ۳۰ درصد از این تعهدات محقق شد و این نتیجه تصمیم آنی و کار کارشناسی نشده است.

حرکت براساس برنامه کارشناسی شده هر چند کُند صورت گیرد ولی قطعا به نفع کشور خواهد بود

وی احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی را از وعده های انتخاباتی دکتر روحانی عنوان کرد و افزود: این اقدام مهمترین تصمیم دولت تدبیر و امید بوده و اگر حرکت در چارچوب برنامه هرچند کند هم باشد، اما به نفع جامعه و کشور بوده منابع هدر نمی رود.

زاهدی در بخش دیگری از سخنانش به فرجام رسیدن برجام اشاره کرد و اظهار داشت: پیچیده ترین پرونده دیپلماسی تاریخ جهان با مذاکره و تدبیر به نتیجه رسید و با رفع تحریم ها آینده روشنی در داراز مدت مشاهده خواهیم کرد.

توجه به اقتصاد مقاومتی و توزان منطقه ای در برنامه ششم فرصت خوبی برای توسعه کردستان است

استاندار کردستان به اتکای دولت بر برنامه ریزی توسعه محور و آینده نگرانه تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: باید دولت از  این فرصت به دست آمده در جهت توسعه متوازن و همه جانبه کشور استفاده نماید.

عبدالمحمد زاهدی اذعان کرد: توجه به موضوعات مهم اقتصاد مقاومتی و توازن منطقه ای در برنامه ششم توسعه فرصت خوبی را برای رشد استان های کم برخوردار نظیر کردستان فراهم می کند٬ که باید مدیران استانی به این موضوع توجه داشته باشند.

مشارکت حداکثری در انتخابات ضرورت امروز کشور است / مردم فرد یا افرادی با نزدیک‌ترین گرایش فکری به خود را انتخاب کنند

استاندار به اهمیت انتخابات‌های پیش رو در شرایط پسا تحریم نیز اشاره کرد و افزود:وظیفه نمایندگان مجلس قانون گذاری است و مردم باید از کاندیداها این موضوع را مطالبه نمایند ولی متاسفانه آنچه مغفول می‌ماند، قانونگذاری است.

وی افزود: کاندیدای نمایندگی مجلس در نقاطی که ایراد و انتقاد دارد می بایست راهکار قانونی را هم ارائه کند.

زاهدی خاطرنشان کرد: به دلیل حضور کشور در عرصه‌ های بین المللی٬ شرایط منطقه و نشان دادن امنیت کشور و همچنین به دلیل اینکه افزایش درصد شرکت کنندگان در انتخابات موجب انتخاب افرادی منطبق با نظر اکثریت مردم خواهد شد، به حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نیازمندیم.

وی حضور حداکثری در پای صندوق های رای موجب شکل گیری مجلسی با نظر اکثریت مردم عنوان کرد و گفت: چنانچه کاندیدای مورد نظر کسی رد صلاحیت شده است٫ مردم باید فرد یا افرادی با نزدیک ترین دیدگاه و گرایش فکری را انتخاب نمایند و از این طریق وفاداری خود را به نظام نشان دهند.