به گزارش هیوا نیوز: بهرام نصرالهی‌زاده در جریان سفر رییس امور مجلس و استان‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به کردستان با اشاره به هم اندیشی و تشکیل جلسات با نخبگان استان در مورد توسعه اظهار داشت: تلاش کرده‌ایم یاری دهنده و حامی دستگاه‌های اجرایی در زمینه توسعه باشیم و روند توسعه کردستان را شتاب ببخشیم.

توسعه و آبادانی کردستان فقط خواست مردم نیست بلکه مطالبه جدی نظام است و مصوبات سفرهای مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بیانگر این واقعیت است و خواسته مقام معظم رهبری و رئیس جمهور از ما مدیران، ساختن کردستانی توسعه یافته است.

ساخت هتل ۵ ستاره با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد تومانی در سنندج کلید خورد

بهرام نصراللهی زاده اضافه کرد: ساخت هتل پنج ستاره پارسیان در سنندج و در سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۸ به استان کردستان به تصویب رسیده بود که اجرای آن مغفول مانده اما خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته و رفع موانع زیرساختی ساخت این پروژه گردشگری کلید خورد.

وی افزود با پیگیری‌های جدی دفتر مقام معظم رهبری و برگزاری جلساتی مستمر با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان، بنیاد مستضعفان عملیات اجرایی این سرمایه گذاری ۵۰ میلیارد تومانی در سنندج را با حضور جناب آقای سعیدی کیا آغاز کرد و بدون شک این موضوع به صنعت گردشگری در کردستان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

آغاز ساخت سه واحد گاوداری ۶ هزار راسی در کردستان

بهرام نصرالهی زاده همچنین از احداث سه واحد گاوداری صنعتی ۳ هزار رأسی گاو شیری توسط بنیاد مستضعفان در استان کردستان خبر داد و گفت: این گاوداری‌ها مولد بوده و هرکدام به ۶ هزار راس قابلیت ارتقا دارد.

وی گفت: این سرمایه گذاری کلان یک کیلو تولید سرانه شیر کشور را افزایش می‌دهد و اقدامات لازم برای تأمین زیرساخت‌های این سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی گفت: اعتبارات محدود دولتی توسعه ایجاد نخواهد کرد و باید بصورت جدی در پی جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باشیم.

نصراللهی زاده خاطر نشان کرد: ارزش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هفته گذشته بیشتر آشکار شد زمانی که در سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به کردستان ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در کردستان کلنگ زنی شد.

فراهم شدن مقدمات سرمایه گذاری در کردستان

وی سیاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی را حذف تنگناهای توسعه کردستان برشمرد و گفت: خوشبختانه مقدمات سرمایه‌گذاری در کردستان فراهم شده و تامین زیرساخت‌ها بطور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: میزان اراضی آبی استان ۱۱ درصد و میزان اراضی دیم ۸۹ درصد است در حالی که کردستان یکی از پرآب‌ترین استان‌های کشور می باشد به همین دلیل درآمد و بهره‌وری در کردستان پایین است.

نصراللهی‌زاده تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی درصدد احصا ظرفیت‌ها و تعریف راهبردها در حوزه‌های آب، راه، کشاورزی و سایر حوزه‌های زیرساختی و اقتصادی است و این برنامه‌های راهبردی، عملیاتی برش شهرستانی نیز دارد و توان شهرستان‌ها در حوزه‌های مختلف تحلیل می‌شود.

وی افزود: استان کردستان از نظر ذخایر طبیعی و منابع انسانی از استان های ثروتمند کشور است، اما از نظر توسعه‌ای شرایط مناسبی ندارد و درآمد سرانه در کردستان کمتر از نصف میانگین کشوری است.

وی گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان تلاش خواهد کرد همه هزینه کُردها در کردستان جهت گیری توسعه‌ای داشته باشد.