به گزارش هیوانیوز : یکشنبه ۲۵ د‌ی‌ماه ۹۴ تالار رودکی تهران میزبان ارکستر فیلارمونیک کردستان به رهبری مهدی احمدی بود.

دراین کنسرت که زاهدی استاندار کردستان، استاتید هوشنگ کامکار، شهرداد روحانی، نادر مشایخی، پروفسور فروغ کریمی، حمیدرضا اردلان ، محمود حبیبی معاون فرهنگی وهنری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان، استاد محمد آریان‌خو و استاد مجید دزاشیبی وبسیاری از هنرمندان رشته‌های مختلف هنری حضور داشتند ارکستر فیلارمونیک کردستان به رهبری مهدی احمدی و با حضور ارسلان کامکار به عنوان کنسرت مایستر دردو بخش به اجرای برنامه پرداخت .

در ابتدای بخش اول “بهار موومان اول (ویوالدی)”، “زمستان موومان دوم (ویوالدی)” برای مخاطبان اجرا شد.

سپس قطعات “کوریولان (بتهوون)”، “کنسرتو برای کر (راخمانینف)، “گارونا (کومیتاس)”، “والس شماره ۲ (شوستا کوویچ)” و “لاست دی (حمیدرضا اردلان)” توسط این ارکستر اجرا گردید.

بخش دوم این کنسرت به اجرای قطعات کردی “فولکلور” اختصاص داشت. در ابتدا قطعات “دوری ئازیز” و “شای گولان” با صدای هنرمند جوان سنندجی « فرید رحیمی» برای مخاطبان اجرا شد.

دربخش دیگر قطعه “کابوکی” اجرا شد و آخرین قطعه این کنسرت “ئاخ لیل” با صدای هنرمند پیشکسوت سنندج استاد « هوشنگ شگرف» بود که مخاطبان با اجرای این قطعه به تشویق اعضای گروه پرداختند.

هوشنگ کامکار درحالیکه بسیار تحت تأثیر اجرای زیبای ارکستر فیلارمونیک کردستان قرارگرفته بود با حضور در جمع هنرمندان ارکستر آنان را به گرمی مورد تشویق قرارداد و گفت : قطعا موسیقی ایران زمین در آینده بسیار از این گروه خواهد شنید .

نادر مشایخی نیزبا اظهار خوشحالی از حضور در اجرای این گروه، اجرای ارکستر فیلارمونیک کردستان را خیلی خوب ارزیابی نمود و گفت : پیشرفت ارکستر فیلارمونیک کردستان از مهرماه ۹۴ تا کنون بسیار پیشرفت ارزشمندی بوده و این رشد ، نشان دهنده پتانسیل بالای گروه فیلارمونیک کردستان است .

حمید رضا اردلان معاون خانه هنرمندان و از اعضای هیئت امنای ارکستر فیلارمونیک کردستان نیز درجمع حضار در سخنانی با تقدیر و تشکر از زاهدی استاندار کردستان و رئیس هیئت امنای ارکستر فیلارمونیک به واسطه حمایت از این ارکستر گفت : لازم می‌دانم در این جمع از خانواده بزرگ کامکارو بزرگ خاندان کامکار استاد مرحوم حسن کامکار تقدیر و تشکر نمایم که با تلاش و مداومت در جهت اعتلای موسیقی ایران زمین تلاش نمودند و امروز این ارکستر شاگرد شاگردان این بزرگ مردان است که نتیجه داده و امروز شاهد این گروه بسیار خوب و با آتیه می باشد .

وی سپس با تقدیر از استاد ارسلان کامکار بواسطه حضور در کنار اعضای جوان ارکستر فیلارمونیک کردستان به عنوان کنسرت مایستر که نشان از بزرگ منشی و درادامه راه این خانواده دراعتلای موسیقی در ایران و کردستان می باشد.

دکتر اردلان سپس ضمن تقدیر ویژه از رئیس حوزه هنری استان کردستان بواسطه حمایت از هنرمندان بخش های مختلف و این ارکستر افزود: از استاندار کردستان درخواست دارم تا انشاء ا… با فراهم نمودن شرایط حضور چند مدرس روسی در سنندج که به زودی به ایران خواهند آمد، در زمینه حرفه ای تر نمودن این ارکستر مثل همیشه ما را یاری رسانند .

مهندس زاهدی استاندار کردستان نیز با حضور در سالن رودکی ضمن موافقت و قول حمایت از حضور اساتید موسیقی درکردستان که به گرمی مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفت در مطلبی بعد از اجرای برنامه نوشت :
« اجرای موفق ارکستر فیلارمونیک سنندج، امشب در جشنواره موسیقی فجر، مهر تأیید دیگری بود بر توانمندی های هنری جوانان کردستان . حضور ارکستر فیلارمونیک در مهمترین رویداد سالانه موسیقی کشور را به همه هنرمندان عزیز عضو ارکستر، بویژه جناب آقای دکتر حمید رضا اردلان ، مهدی احمدی رهبرجوان و با انگیزه ارکستر وهمه کسانی که زمینه حضور را فراهم کردند مخصوصا آقای مرادی مدیر حوزه هنری استان و… تبریک عرض می کنم . این رویداد بزرگ هنری را به مردم شریف استان و جامعه هنرمندان کردستان نیز تبریک عرض می کنم»

سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۱ بهمن آغاز شده تا ۱ اسفند با اجرای گروه های مختلف در تهران ادامه خواهد داشت.