به گزارش هیوانیوز: حسین انتظامی در آیین اختتامیه دومین جشنواه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان کردستان با بیان این مطلب افزود: در گذشته امورات مربوط به جشنواره‌ها توسط دولت انجام می‌شد اما دولت بنا دارد این امورات را به خانه‌های مطبوعات و تشکل‌های غیر دولتی واگذار کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ذائقه رسانه‌ای مردم عوض شده است افزود: با ظهور رسانه‌های مدرن و شبکه‌های جدید اجتماعی رسانه‌های سنتی مورد تهدید قرار گرفته‌اند.

انتظامی گفت :در این شرایط تنها رسانه‌های تخصصی، بین‎المللی و محلی می‌توانند همچنان به کار خود ادامه دهند.

وی با اشاره به رویکرد نوین و دستورالعمل‎های جشنواره‏ها در استان‎ها افزود: از این به بعد در جشنواره استان‌ها به آثاری رسیدگی خواهد شد که تنها توسط روزنامه نگاران تهیه شده و صرفا مسایل مربوط به آن استان را مورد بررسی قرار دهد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه رسانه‎ها را عامل توسعه مناطق عنوان کرد و افزود: مطبوعات باید مطالبات استان برای توسعه را دنبال کنند.

حسین انتظامی رویکرد و اقدامات استاندار کردستان در بخش‌های مختلف فرهنگی و رسانه‌ای را ارزشمند عنوان کرد و گفت: باید به مردم کردستان برای داشتن چنین استانداری که خود یک شخصیت رسانه‌ای و فرهنگی است تبریک گفت.