به گزارش هیوانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان: آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی چهارشنبه شب در نشست هم‌اندیشی فعالین سیاسی، فرهنگی استان که با موضوع سلامت انتخابات، زمینه ساز مشارکت حداکثری در سنندج برگزارشد، گفت: مجموعه زیادی در تلاش هستند که انتخابات در سلامت کامل، با امنیت و با مشارکت حداکثری برگزار شود .

وی عنوان کرد: همه باید تلاش کنند تا صالح‌ترین فرد که می‌تواند برای استان مفید و مثمر ثمر باشد را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه تمامی مسئولان درصدد فراهم کردن زمینه‌های برگزاری انتخاباتاتی پرشور در استان هستند، بیان کرد: توصیه‌ ما به عموم مردم حرکت در مسیری است که سلامت انتخابات را رقم زده و زمینه‌ساز رشد استان در آینده شود.

وی اظهارداشت: همه مجموعه‌های درگیر در انتخابات یک هدف کلی دارند و آن سلامت انتخابات و برگزاری آن در امنیت کامل است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه گفتمان انقلاب اسلامی ایران یک تحول اساسی و عمده را در دنیا به وجود آورد، افزود: گفتمان انقلاب ما گفتمان اسلامی را در مقابل گفتمان مادی قرار داد وبدین وسیله تمدن اسلامی در تقابل با غرب و تمدن مادی قرار گرفت.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی ادامه داد: از ابتدای انقلاب تا کنون می‌بینیم که دشمنان برای ضربه زدن به نظام از هر راه و وسیله‌ای استفاده کردند و انتخابات نیز یکی از ابزارهایی است که برای نفوذ و ضربه انتخاب کرده‌اند تا بتوانند تفکر مادی خود را غالب کرده و به اهداف خود برسند.

نماینده ولی فقیه در کردستان یکی از اهداف والای انقلاب اسلامی ایران را صدور آن به دیگر کشورها خواند و گفت: تلاش برای حاکم شدن اسلام بر تمام جهان از دیگر اهداف انقلاب است که برای رسیدن به این مهم نظام ما باید محکم و قوی شود و بقیه ملت‌ها را به تکاپو و حرکت وا داشته و به آن هدف والا برساند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی عنوان کرد: اختلاف نظر و سلایق درون کشور همیشه وجود داشته و این امر طبیعی همچنان تداوم دارد اما این اختلاف‌ها نباید ما را از اهداف مشترک‌مان که استواری و امنیت نظام است دور کند.

وی به فعالیت گروه‌ها و احزاب مختلف در جریان انتخابات اشاره کرد و گفت: همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی همه باید یک هدف داشته باشند و آن افزایش مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است چرا که این امر برای نظام بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: همه ما ایرانی هستیم و باید برای عزت و اقتدار کشور تلاش کنیم و مشارکت در انتخابات یکی از راه‌های ارتقای امنیت و عزت کشور است.

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: هر چقدر ملت ایران پرشورتر و قوی‌تر در صحنه انتخابات حاضر شوند دشمنان ناامید و مایوس‌تر می‌شوند.

وی به وظایف گروه‌ها و فعالان سیاسی اشاره کرد و گفت: همه احزاب فعال در انتخابات باید به وجوه مشترک نظام یعنی امنیت توجه کنند که این به سود همه مردم است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها افزود: اینجانب به عنوان یکی از خدمتگزاران این نظام یک قدم برای رد صلاحیت هیچ شخصی برنداشته‌ام و از رد صلاحیت افراد هم خوشحال نمی‌شویم اما تشخیص صلاحیت افراد بر عهده قانون است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی بیان کرد: همه باید دقت کنند که به نتیجه سازنده‌ای برسیم و تلاش کنیم فردی برای استان انتخاب شود که برای استان مفیدتر باشد.

وی گفت: همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و امنیتی موظف هستند برای برگزاری انتخاباتی سالم و با امنیت کامل و مشارکت حداکثری تلاش کنند و مکلف هستند کمال دقت را در انجام وظیفه داشته باشند.

وی افزود: همه مردم باید از حق رای خود استفاده کنند و هر کس مکلف است به وظیفه خود عمل کرده و باید برای انتخاب افراد دلسوز و توانمند تلاش کند و یقین داشته باشد که انتخاب نمایندگان اصلح در واقع کمک مستقیم به دستگاه‌های اجرایی و هموار نمودن مسیر توسعه کردستان است