به گزارش هیوانیوز ، امروز و همزمان با آغاز تبلیغات رسمی داوطلبان حال و هوای شهرها و روستاهای استان کردستان حسابی تبلیغاتی شده است.
داوطلبانی که صلاحیتشان مورد تایید قرار گرفته، از ساعت هشت امروز یک هفته فرصت دارند تا برنامه های خود را به مردم ارائه کرده و با کسب آرای لازم بر صندلی سبز بهارستان تکیه بزنند.
اعضای ستاد های انتخاباتی داوطلبان مجلس شورای اسلامی از اولین ساعات صبح امروز به نصب پوستر در مکان های از پیش مشخص شده در استان کردستان مشغول هستند.
به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان؛ در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران ۳۸ نفر، در بیجار ۱۸ نفر، سقز و بانه ۱۱ نفر، قروه و دهگلان ۸ نفر، مریوان و سروآباد ۱۹ نفر با هم به رقابت می پردازند.
آشناگر با اشاره به رقابت ۸۸ داوطلب برای تصاحب شش کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس به ازای هر کرسی ۱۵ داوطلب در استان کردستان وجود دارد.
مهتابی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان کردستان هم با اشاره نظارت بر رفتار و عملکرد داوطلبان در روزهای تبلیغات رسمی گفت: این افراد باید توجه داشته باشند که در موارد لازم پرونده تخلفات رسیدگی و چه بسا در آخرین لحظات منجر به رد صلاحیت نامزدی شود.
تعداد واجدین شرایط رای دادن در استان کردستان یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۵۳۲ نفر است