به گزارش هیوا نیوز؛ علیرضا آشناگر درجلسه مشترک ستاد انتخابات و مدیریت بحران با بیان این مطلب افزود: بعضی از دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های خدمات‌رسان دارای امکانات مناسبی هستند که طبق قانون باید آن امکانات در اختیار ستاد برگزاری انتخابات و فرمانداران قرار گیرد.
وی خواستار آمادگی کامل راه و شهرسازی برای بازگشایی راه‌های دسترسی به شهرها و روستاهای استان در صورت بارش باران و برف و مسدود شدن راه‌ها شد و افزود: هرچند بنا بر پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی در روز برگزاری انتخابات نباید مشکل خاصی وجود داشته باشد اما باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
آشناگر افزود: هواشناسی استان کردستان روز چهارشنبه و تا قبل از برگزاری انتخابات بررسی‌های مجددی درباره وضعیت آب و هوای استان انجام دهد تا در صورت تغییر در تصمیمات بازنگری شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از بسته شدن مرزهای رسمی استان در روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه خبرداد و گفت: ادارات گمرک و حمل ونقل پایانه‌ها به شرکت‌های وابسته خود اطلاع‌رسانی کنند تا مشکلی در این بخش بوجود نیاید.
علیرضا آشناگر به پوشش زنده برگزاری انتخابات توسط صدا و سیما در شهرستان‌های مریوان، بانه و سقز نیز اشاره کرد و گفت: لازم است مخابرات استان در جهت تامین فیبرنوری مراکز مشخص شده در این شهرستان‌ها اقدام کند.
وی همچنین به استقرار پلیس در راهها و مسیرهای اصلی استان در جهت روان‌سازی ترافیک تاکید کرد و افزود: شهرداری‌های شهرها نیز آماده گی لازم را برای پاکسازی شهرها و مراکز اخذ رای در دستور کار خود قرار دهند.
آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود دستگاه‌های خدمات‌رسان را به ایجاد پست‌های کشیک برای رفع مشکلات احتمالی و پرهیز از انجام هرگونه حفاری فراخواند و گفت: در ایام برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هرگونه کوتاهی از جانب دستگاه‌ها و سازمان‌ها پذیرفتنی نیست.