امین مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کردستان، اظهار کرد: استان کردستان به عنوان یک استان هنری و فرهنگی خوشبختانه در تمامی زمینه‌های هنری از جایگاه والایی در عرصه هنر کشور برخوردار است و امروز بسیاری از هنرمندان استان در رده هنرمندان طراز اول کشور قرار گرفته و شناخته شده می‌باشند.

وی افزود: استان کردستان به دلیل پتانسیل‌های موجود، استعداد و تلاش و ممارست، خوشبختانه در تمامی بخش‌های هنری، هنرمندان توانمند و صاحب سبکی که با تعهد به ارزش‌های انسانی، اسلامی و ایرانی و بکارگیری سنت‌های فرهنگی منطقه به خلق اثر می‌پردازند دارد که موفقیت‌های حاصله این هنرمندان خود مؤید این امر می‌باشد.

دبیر دو سالانه نقاشی کردستان عنوان کرد: یکی از بخش‌های هنری که با حضور استادان مطرحی چون «دکتر هادی ضیاء الدینی»، « فردین صادق ایوبی»، «مهدی ضیاء الدینی »، « جمشید پرآوازان» و بسیاری دیگر از هنرمندان مطرح، رشد قابل توجهی داشته است، هنر نقاشی است که دو سال گذشته اولین دوسالانه آن به منظور هم اندیشی و همگرایی هنرمندان پیشکسوت و جوان با کیفیت بسیار خوبی برگزار شد.

وی تصریح کرد: با هدف بررسی روند فعالیتی هنرمندان نقاش استان در دو سال گذشته، از دهم تا بیستم اسفندماه ۹۴ و با حضور اساتید توانمند کشوری، دومین دوسالانه نقاشی کردستان در سنندج برگزار می‌شود.

وی ذکر کرد: به رسم قدردانی از هنرمندان و استادان نام آور کردستان که در اعتلای جایگاه استان در بخش هنر ایفای نقش داشته‌اند در این دوسالانه و با حضور استادان، هنرمندان و مردم هنر دوست استان، از سال‌ها تلاش و کوشش استاد برجسته استان و کشور «استاد احمد خلیلی فرد» تجلیل می شود.

مرادی ضمن دعوت مجدد از هنرمندان کردستان جهت حضور در این جشنواره، تصریح کرد: هنرمندان جهت حضور در این دوسالانه تا پایان پنجم اسفند ماه فرصت دارند ارسال آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج، خ فلسطین – روبروی فرمانداری سنندج، حوزه هنری کردستان ارسال کنند.

وی در پایان با اعلام شماره ۰۸۷۳۳۲۴۳۶۲۴ جهت کسب اطلاع بیشتر هنرمندان در خصوص دوسالانه، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید آغداشلو و گودرزی دیباج از دیگر بخش‌های این دوسالانه خواهد بود که نحوه برگزاری آن اطلاع رسانی خواهد شد.