به گزارش هیوا نیوز: برابر اعلام این منابع، در نشست‌های اصول‌گرایان کردستان بر اساس ۳۲ شاخص تعریف شده برای  گزینش کاندیدای مطلوب اصول‌گرا در انتخابات مجلس دهم، کاندیداهای فعلی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که پس از مطابقت با این معیارها آنان را از سوی اصول‌گرایان معرفی نمایند.

اما طیفی بر این باور هستند که لیست کاندیداهای مذکور به مردم کردستان اعلام نشود و به صورت غیرعلنی و مخفیانه از آنان حمایت و به نفع‌شان تبلیغ شود. این در حالی است که طیف مقابل آنان معتقد به اعلام لیست به صورت عمومی و شفاف هستند.

گفته می‌شود در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران، اصول‌گرایان بر سر حمایت از «مصطفی باغبانیان» و «سیداحسن علوی» به توافق نهایی رسیده‌اند که تاکنون به صورت رسمی اعلام نشده است.

با وجود این اختلافات در بین اصول‌گرایان کردستان و اعلام اسامی کاندیداهای احتمالی آنان، باید دید دود سفید از دودکش اردوگاه این جریان سیاسی در کردستان برای رسیدن به جمع‌بندی نهایی و ارائه لیستی شفاف به مردم در انتخابات پیش رو بلند می‌شود یا خیر.

برابر بیانیه‌های شورای اصول‌گرایان قرار بود روز شنبه گذشته لیست افراد مورد حمایت آنان منتشر شود که با وجود سه روز مانده به انتخابات تاکنون هیچ نتیجه‌ای اعلام نشده است.