سید هاشم هدایتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرایط کنونی کشور ما و وضعیت خاورمیانه ایجاب می کند که مردم حضوری فعالانه و آگاهانه در پای صندوق های رای و انتخاب افراد اصلح برای حضور در مجلس داشته باشند.

وی گفت: مردم ما باید از میان نامزدهایی که شرایط آنان احراز شده است توانمند ترین، کارشناس ترین، زمان شناس ترین، واقع بین ترین و آشناترین افراد به مسائل بین المللی و داخلی را انتخاب کنند.

این فعال سیاسی اظهار کرد: در استان کردستان مساله توسعه نیافتگی و عقب ماندگی ها این الزام را بیشتر می کند که مردم بکوشند افرادی را برگزینند که به مساله توسعه آشنا بوده و نیازهای منطقه را بشناسند.

به گفته وی افرادی که به عنوان نماینده مردم انتخاب و در مجلس حضور پیدا می کنند باید معتدل و میانه رو بوده و دغدغه آنان رفع نیازها و مشکلات واقعی مردم باشد.

هدایتی افزود: انتظار می رود مردم استان کردستان با حضور پر رنگ خود در پای صندوق های اخذ رای اجازه ندهند افراد امتحان پس داده ناتوان به عنوان نماینده، کرسی مجلس را اشغال کنند.

وی از مردم خواست مسائل طایفه گری و قوم و خویشی را کنار گذاشته و به افراد مجربی که مسائل سیاسی و توسعه را می شناسند رای دهند.

استان کردستان در مجلس شورای اسلامی شش نماینده و در مجلس خبرگان رهبری دو نماینده دارد.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند برگزار می شود.