متن این بیانیه که به هیوانیوز ارسال شده به شرح زیر است:

Eslahtalaban بیانیه شماره 7 شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان کردستان

 

مردم شریف و فهیم استان کردستان
برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با موفقیت‌های پی در پی دولت تدبیر و امید، مخصوصاً در موضوع توافق‌نامه جامع هسته‌ای با کشورهای پنج به علاوه یک معروف به برجام بود که شور و شعف و اعتماد به نفس خاصی را در میان اقشار مختلف جامعه، به وجود آورده بود. به دنبال آن و با اعلام زمان ثبت نام کاندیداهای ورود به مجلس، تعداد زیادی از شایستگان و نخبگان ملت، برای ورود به عرصه رقابت ثبت نام به عمل آوردند.
هر چند رد صلاحیت‌های گسترده داوطلبان، مخصوصاً نیروهای شاخص اصلاح‌طلب و اعتدالی، میدان رقابت را نابرابر نمود، لیکن اصلاح‌طلبان استان، با توجه به مسوولیتی که در قبال کشور و استان دارند، عرصه رقابت را ترک نکردند و تلاش نمودند تا از میان گزینه‌های موجود، کاندیداهایی را که می‌توانند در ایفای نقش نمایندگی و پیشبرد برنامه‌های توسعه خصوصاً در سطح استان مفید و موثر باشند را به مردم کردستان معرفی نمایند.
اینک و با پایان یافتن مرحله اول این انتخابات سرنوشت‌ساز و با اعلام تشکر و تقدیر از مسوولین محترم که در امر برگزاری باشکوه این انتخابات سرنوشت‌ساز نقش داشتند، نکات زیر را به استحضار عموم می‌رساند:
۱- از مردم آگاه و موقعیت‌شناس استان که با حضور مناسب در پای صندوق‌های رای، موجبات تقویت انسجام داخلی و همبستگی ملی را فراهم نمودند، سپاسگزاریم. به حق باید گفت که پیروز واقعی این انتخابات، ملت بزرگ و سرفراز ایران و نیز مردم سربلند کردستان می‌باشند.
۲- از تمام همفکران عزیز که با حضور مسوولانه خود رونق‌بخش این انتخابات بودند، صمیمانه تقدیر و تشکر به عمل می‌آوریم و اعتقاد راسخ داریم که آنان، سرمایه‌های واقعی جریان پرافتخار اصلاحات در استان هستند.
۳- نهایت احترام را به تمامی کاندیداهایی که با حضور در عرصه رقابت، موجبات شکوه این انتخابات را فراهم آوردند، ابراز می‌داریم و در عین حال کاندیداهایی که در راستای احساس مسوولیت و ایفای وظیفه، در صحنه رقابت حضور یافتند و لیکن موفق به کسب آرای لازم نشدند را در زمره برندگان این عرصه بزرگ می‌دانیم.
۴- به کاندیداهای پیروز این دوره از انتخابات در سطح استان، که موفق گردیدند رای اعتماد لازم را از مردم عزیزمان کسب نمایند، صمیمانه تبریک عرض می‌نماییم و امیدواریم، با در نظر داشتن مسوولیتی که به عنوان وکیل در قبال موکلان خود دارند، حضور مقتدرانه در سنگر قانون‌گذاری و نظارت و نیز تلاش برای رفع مشکلات جامعه در زمینه‌های مختلف را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند و در یک تعامل مناسب، دولتمردان را در راستای توسعه همه‌جانبه استان کردستان یاری نمایند.

 

شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان کردستان