متن این بیانیه که به هیوانیوز ارسال شده به شرح زیر است:

 

هرکه از همزبانی شد جدا
بی زبان شد گر چه دارد صد نوا

مردم شریف کردستان
درسال همدلی وهمزبانی، ملت سر افراز ایران باردیگر سربلندی خود را فریاد زدند و با مشارکت حداکثری در جهت تقویت مردم‌سالاری گام نهادند و بر قدرت ملی خود افزودند. تغییرات صورت گرفته در مرزبندی‌ها و سازماندهی فضای سیاسی موجود نشان از آن دارد که گفتمان غالب به سمت اعتدال تغییر یافته است. این تغییر رویکرد در بزنگاه تاریخی سال ۹۲ شکل گرفت و اعتدالیون در مقابل افراطیون صف‌آرایی کردند که اکنون درحال تکوین و تکمیل است. ائتلاف اصلاح‌طلبان معتدل واصول‌گرایان معتدل را می‌توان نتیجه آن دانست. حضور حماسی مردم فهیم و فرهنگ‌پرور استان کردستان در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را می‌توان پیروزی ملت شریف ایران دانست. امید که مشارکت حداکثری اهالی کردستان تداوم بخش منافع منطقه ای و ملی باشد.
حزب اعتدال وتوسعه استان کردستان لازم می‌داند مراتب تقدیر و تشکر خود را از عوامل اجرایی و نظارتی به واسطه برگزاری سالم انتخابات و رعایت اصل بی‌طرفی در مسیر نهادینه‌سازی دموکراسی اعلام داشته و اعتقاد واثق داریم که ادامه این روند منجر به اعتماد روزافزون ملت و دولت می شود.
در پایان پیروزی آقایان حمداله کریمی از حوزه انتخابیه بیجار، مهندس محسن بیگلری از حوزه انتخابیه سقز وبانه، علی محمد مرادی از حوزه انتخابیه قروه ودهگلان ودکتر سید مهدی فرشادان از حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران ودیواندره را تبریک وشادباش گفته، آرزوی موفقیت روزافزون آنها را درخدمت صادقانه به مردم منطقه و کشور از خداوند متعال خواستاریم.

حزب اعتدال و توسعه استان کردستان