به گزارش هیوا نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس، سردار رجبی در بازدید از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان و دیدار با رییس و معاونین این سازمان با اشاره به ایجاد تحرک و تحول چشمگیر در دوره جدید احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان، اظهار داشت: مجموعه اقدامات صادقانه و خالصانه‌ای در این مجموعه در کردستان دیده می‌شود.

وی افزود: سپاه از قبل یک معاونت مردم‌داری و محرومیت‌زدایی و یک بسیج سازندگی داشت که در ساختار جدید این دو مجموعه ادغام شده و در زمینه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه سپاه کردستان آمادگی مشارکت جدی در روند توسعه کردستان را دارد، گفت: تاثیرگذاری در تصمیم قرارگاه خاتم الانبیاء کشور و همچنین اجرای بسیاری ازطرح‌های عمرانی با استفاده از توان گسترده سپاه استان دو مقوله مهمی است که سپاه بیت‌المقدس کردستان برای آن اعلام آمادگی می‌کند.

سردار رجبی تصریح کرد: اکنون که از بسیاری جهات فارغ از دغدغه‌های امنیتی سابق هستیم، در عرصه سازندگی و توسعه استان می‌توانیم در کنار مجموعه دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نقش و مشارکت جدی داشته باشیم.

به گفته وی سپاه توان بالایی در حوزه عمرانی و مهندسی دارد و این توان مهندسی در قالب چهار گردان آمادگی دارند تحول اساسی در پروژه‌های عمرانی ایجاد کنند.

فرمانده قرارگاه شهید شهرامفر خاطرنشان کرد: علاوه بر بضاعت فیزیکی و انسانی، خواست و اراده محکم و قابل توجهی برای نقش آفرینی در روند توسعه کردستان، در سپاه وجود دارد.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان همچنین ضمن تاکید بر امکان بکارگیری همه دستگاه‌ها و امکانات سپاه در عرصه توسعه کردستان به وجود نیروی انسانی توانمند و خلاق و کارآمد در بدنه سپاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اغلب نیروهای انسانی توانمند سپاه، بومی استان کردستان هستند.

 

کمک به توسعه کردستان یعنی ارتقای امنیت کردستان

وی گفت: ما معتقدیم هر چقدر که سپاه به توسعه کردستان کمک کند به همان اندازه امنیت کردستان ارتقا پیدا می‌کند.

وی بیان داشت: سپاه، سازمان مدیریت و دیگر بخش‌ها اگرچه اجزای جدا از هم هستند اما می‌توانند یک خط توسعه‌ای وسیع ایجاد کنند و با همگرایی و همدلی روند توسعه کردستان را متحول سازند.

سردار رجبی تاکید کرد: امروز یک فرصت طلایی در استان کردستان رخ داده و آن وجود زاهدی، نصراللهی زاده و دوستان توانمند ایشان در بدنه مدیریت کلان استان است و هیچ زمانی بهتر از زمان حال برای قرار دادن کردستان بر ریل توسعه وجود نداشته است.

وی افزود: ممکن است مدیران دیگری پیدا شوند که تحصیلات و تجربیات داشته باشند اما کمتر کسی پیدا می‌شود که به مثابه نصراللهی‌زاده و دوستان و همکارانش اطلاع مبنایی از وضعیت استان و تعلق خاطر به استان داشته باشند و این بزرگترین ظرفیت و غنیمت برای توسعه کردستان است.

 

توسعه کردستان نه یک رویکرد شخصی بلکه رویکرد مجموعه سپاه است

سردار رجبی خاطرنشان کرد: این رویکرد یک رویکرد شخصی نیست و نقش آفرینی در توسعه کردستان رویکرد مجموعه سپاه است و تلفیق اراده و امکانات سپاه و توان و اراده جمعی در سطح استان کردستان با مدیریت و درایت و اثرگذاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ کردستان ایجاد کند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به اینکه مردم کردستان نگاهشان به درون و به نظام است تصریح کرد: ما باید دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم کردستان را اعم از سطح درآمد، سطح معیشت، بحران صنعت و سطح برخورداری حل و فصل کنیم.

 

مردم کردستان شایسته بهترین خدمتگذاری‌ها هستند

وی از مردم کردستان بنام مردمانی صبور و نجیب نام برد و گفت: طبیعی است در هر کجای دنیا مردم از حقوق و امکانات و مساوات برخوردار نباشند تحصن و اعتراض و عصیان می‌کنند اما از انقلاب تا امروز مردم کردستان محرومیت کشیده‌اند و علی‌ر‌غم جنگ و درگیری و تحریم هنوز به نظام وفا دارند و شایسته بهترین خدمتگذاری‌ها هستند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: مجموعه سپاه اراده دارد در عرصه توسعه و آبادانی و محرومیت‌زدایی از چهره کردستان فعالیت‌های چشمگیری در تراز مردم کردستان داشته باشد.

 

تاکید فرمانده کل سپاه به قرارگاه خاتم برای مشارکت در توسعه کردستان

وی تاکید کرد: جدیت لازم در مجموعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مجموعه مدیریت استان وجود دارد و ما آماده ایم توجه ویژه قرارگاه بزرگ خاتم الانبیاء را به سمت کردستان سوق دهیم.

به گفته وی سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به قرارگاه خاتم الانبیاء تاکید کرده‌اند که طرح‌های بنیادین و زیرساختی در کردستان اجرا کنند و در روند توسعه کردستان مشارکت جدی داشته باشند.

 

قرارگاه خاتم الانبیا می تواند در کردستان سرمایه‌گذاری کلان انجام دهد

سردار رجبی همچنین در تبیین سیاست‌های سپاه برای همکاری و همدلی با مجموعه مدیریت استان و مشارکت در روند توسعه کردستان گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء یک مجموعه بسیار توانمند است که در شرایط محدودیت اعتباری فعلی می‌تواند سرمایه‌گذاری کلان در کردستان انجام دهد.

وی گفت: همه اطلاعات وآمارهای توسعه ای استان را برای معاون هماهنگ کننده سپاه کشور تجزیه و تحلیل کرده‌ایم و خوشبختانه زمینه فراهم شده است که سپاه اعتبار قابل توجهی را در کردستان به امر سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی اختصاص دهد.

 

خواسته درجه اول نظام، کردستان پیشرفته و توسعه یافته است

سردار رجبی تاکید کرد: سپاه می‌تواند چنان تحول بزرگی در روند توسعه کردستان ایجاد کند که استان‌های دیگر از کردستان الگو بگیرند و در حقیقت این به معنی اراده سپاه برای کمک به تلاش‌های گسترده دولت است.

وی خطاب به رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: ما وجود شما و دوستانتان را در شرایط حال برای کردستان یک غنیمت بزرگ می‌دانیم و امیدواریم دست به دست هم بدهیم و کردستان از این شرایط نیازمندی و محرومیت رهایی یابد، زیرا خواسته درجه اول نظام، کردستان پیشرفته و توسعه یافته و فارغ از مشکلات معیشتی است.