ناصر خالدیان: یک مثل طعنه‌آمیز بین مردم کردستان هست که می‌گویند یک قابلمه دلمه برای تمام اعضای فلان حزب کفایت می‌کند. من هم تصمیم گرفته‌ام به این دلاوران میزگرد و اعضای دور این قابلمه دلمه بپیوندم و قصد و نیت دارم محض رضای خودم هم که شده یک حزب تک‌نفره تشکیل دهم. چرا می‌خندید؟ مگه چیه؟ مگر از این همه احزاب یک نفره و چند نفره که این روزها فرت و فرت بیانیه می‌دهند و ناگهان اسم‌شان توی رسانه‌ها آمده چه کم دارم؟ از شما چه پنهان یک دست کت و شلوار جیغ و براق هم کنار گذاشتم برای چنین امری. می‌پوشم و چند تا عکس می‌گیرم و چند تا مصاحبه اعلام موجودیت از خودم می‌دهم بیرون. بعد به من می‌گویند: «آقای دبیر کل». آی حال می‌دهد جان خودم. بعد که می‌روم مثلاً نان بگیرم شاطر می‌گوید: سلام آقای دبیرکل؟ چطوری آقای دبیرکل؟ چند تا نون بدم آقای دبیرکل؟ و من هی ذوق می‌کنم که هر چه نباشد در کردستان دبیرکلی هستم برای خودم و البته فروتنی به خرج می‌دهم و می‌گویم: ما آمده‌ایم که صدای شما مردم باشیم. دو تا هم کنجدی بده.
اول از همه می‌توانم هر وقت انتخابات شد شروع کنم بیانیه بیرون دادن که البته کارکرد اغلب احزاب در کردستان فقط برای همین وقت‌هاست و بقیه‌ی ایام در حالت استندبای و قیلوله هستند. هر جا همه موافق بودند من می‌گویم مخالفم. هر جا همه مخالف بودند می‌گویم موافقم. هر جا گفتند از در وارد شوید از پنجره می‌آیم تو. این‌‌طور سری توی سرها در می‌آورم.
اگر نتوانستم، شعبه‌ای از احزاب تهران اینجا راه می‌اندازم. چیزی مثل بستنی نعمت یا نمایندگی شامپو گلرنگ، یک نمایندگی حزب و شاخه‌ی کردستان می‌گیرم. اگر هم که شد بعد هم می‌توانم از کمک‌های وزارت‌خانه‌‌ها و محافل مختلف استفاده کنم و سوبسیدی هم بزنم به بدن. خودم هم چند نقدی صادر می‌کنم و فشاری می‌آورم و پست و امتیازی اقتصادی می‌گیرم. درآمد از این راحت‌تر؟ تازه چون حزبم جدید است خودش استارت‌آپ و کارآفرینی محسوب می‌شود. استارت‌آپ از این درآمدزاتر؟
غیر از آن می‌توانند اگر جایی چیزی گیر کرد از حزب من به عنوان اهرم فشار و دیلم هم استفاده کنند که از آن راه هم کلی مایه می‌آید توی کیسه. پشت‌بند هر اعلامیه و بیانیه هم نمی‌گویم حزب ما یا ما دو سه نفر؛ بلکه می‌گویم: ما مردم کردستان. اینطوری بیشتر فاز می‌دهد.
اسمش را هم آنقدر گنده یا ترسناک می‌گذارم که فکر کنند در کردستان حزب من همه کاره است و بقیه‌ی مردم تابع من. مثلاً: «توسعه‌نگر‌طلبان معیشت‌خواه عدالت‌ورز» یا «جبهه‌ی متحد نیروهای غیرمسلح کردستان» یا «مجمع نیروهای فراگیر بزرگ و پهناور بسیار گسترده».
به من احترام بگذارید و توجه کنید. «من» حزب دارم، پس هستم.