به گزارش هیوانیوز؛ بهرام نصراللهی‌زاده در جلسه کارگروه ساماندهی ماده ۲۷ قانون الحاق ۲ موضوع آیین‌نامه ساماندهی و واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که به ریاست استاندار کردستان تشکیل گردید، با اشاره به دستورالعمل شورای اقتصاد، اظهار کرد: موضوع واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دستگاه‌های اجرایی دولتی به بخش خصوصی موضوعی جدید است و به همین دلیل در اجرای مصوبات مشکلاتی وجود داشته است که در حال حل شدن است.

وی تصریح کرد: موضوع واگذاری‌ها در یکی از جلسات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال ۹۴ برای مدیران دستگاه‌های اجرایی تشریح گردیده و مصوبات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها برای آنها ارسال گردیده است و همه مدیران ادارات در جریان جزییات نحوه واگذاری قرار گرفته‌اند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان و دبیر کارگروه واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای افزود: سه پروژه ورزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان برای واگذاری معرفی شده است که در جلسه ستاد با آن موافقت گردید و بزودی پس از انجام فرایند ثبتی برای پروژه‌ها، فراخوان واگذاری صادر می‌گردد.

نصراللهی‌زاده همچنین از تشریح مجدد نحوه واگذاری‌ها برای مدیران گفت و اظهار داشت: قانون مذکور روش‌های مختلفی را برای واگذاری پیشنهاد کرده و در این روش‌ها حداکثر سود مشروع و قانونی برای بخش خصوصی تعریف شده است.

وی همچنین خواستار همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی در موضوع واگذاری‌ها شد و گفت: با کمبود اعتبارات دولتی و در شرایط فعلی که محدودیت منابع در کشور وجود دارد، هیچ چاره‌ای جز واگذاری پروژه‌های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی نیست بنابراین این موضوع با جدیت تمام دنبال خواهد شد.