به گزارش هیوا نیوز: محمدحسین عباس آبادی، در اولین نشست شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان با خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان، گفت: شفافیت یکی از شعارهای اصلی اصلاح طلبان است به طوری که همه مردم را محرم دانسته و آنها را مهمترین قشر برای ارزیابی برنامه‌های احزاب می‌دانند.
وی خودارزیابی و خود اصلاحی را از دیگر شعارهای اصلاح طلبان دانست و افزود: اصلاح طلبان همواره معتقدند که هیچ چیزی را نباید از مردم پنهان کرد و با توجه به اینکه رفتار انسان مطلق نیست و باید در همه حال پویایی و شکوفایی وجود داشته باشد.
عضور هیات رییسه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان با اشاره به اینکه نتایج انتخابات را باید به شکل مجموعه مرحله اول و دوم بررسی کرد، گفت: اصلاح طلبان در مجموع در این انتخابات با توفیقی نسبی مواجه بودند.
حسین عباس آبادی افزود: اصلاح طلبان در دو حوزه کاندیدایی معرفی نکردند و در سه حوزه هم کاندیدا معرفی کردند.
وی ادامه داد: در این سه حوزه یک کاندیدا در حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره و در حوزه بیجار نیز کاندید مورد نظر اصلاح طلبان انتخاب شدند و سایر افرادی که انتخاب شدند نیز گرایش حزبی نداشتند و مستقل یا معتدل بودند.
عباس آبادی به حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره اشاره کرد و گفت: در مرحله دوم نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان ۱۱ هزار افزایش رای نسبت به مرحله اول داشت اما نامزد رقیب او پنج هزار ریزش آرا داشت.
وی مهمترین دلیل عدم انتخاب نامزدهای مورد حمایت اصلاح طلبان در دور دوم را عدم مشارکت مطلوب مردم دانست و افزود: کم بودن زمان و امکانات دولت برای ترمیم آسیب های به جا مانده از دولت‌های پیشین یکی دیگر از دلایل کاهش آرای اصلاح طلبان است.
عباس آبادی یادآور شد: نامزدهای شاخص اصلاح طلبان در کردستان ردصلاحیت شدند که اگر اینگونه نمی شد انسجام ما افزایش می یافت.
سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح طلبان کردستان ضمن انتقاد از افرادی که به نام اصلاح طلب در ستاد رقبا فعالیت می‌کردند، اظهار کرد: کلیت و یکپارچگی جریان اصلاحات در کردستان همچنان محفوظ است.
عباس آبادی در پاسخ به این سئوال که چطور دو نامزد از نامزدهای مورد حمایت اصلاح طلبان از مسئولین جابجا شده دولت کنونی بودند، گفت: شورای هماهنگی اصلاح طلبان هر چند در حالت کلی حامی دولت است اما دستگاهی دولتی نیست.
وی جابجا شدن یک مدیر را با مورد غضب قرار گرفتن متفاوت دانست و افزود: جریان اصلاحات مبتنی بر دفع نیست بلکه بر اساس جذب است.
وی اظهار کرد: مردم ضمن درک مشکلات دولت به دلیل رای بالایی که به روحانی دادند انتظار بیشتری از دولت دارند.
عباس آبادی با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد همگرایی هرچه بیشتر در استان کردستان هستیم، ادامه داد: می توانیم با اصولگرایان نیز در مورد منافع و توسعه استان و حتی امور فرهنگی اشتراک نظر داشته باشیم.