هیوانیوز: استاندار کردستان در سفر به کردستان عراق و نشست‌های متعدد با چنان شور زایدالوصفی در مورد استعدادها و ظرفیت‌های کردستان تبلیغ می‌کند و آنچنان برای سرمایه‌گذاری و رفع مشکلات منطقه دل می‌سوزاند که در طول این سال‌ها نه نمایندگان احزاب مدعی و نه گروه‌ها و جریانات مدعی دفاع از مردم کردستان تاکنون اینچنین از حقوق این مردم دفاع نکرده‌اند. او همانند یک شهروند کُرد و نماینده مردم کردستان و با برادری و دلسوزی، تمام توان مدیریتی خود و مجموعه استانداری را برای گشودن گره‌های فروبسته کار مردم کردستان و بازسازی آسیب‌ها گذاشته و تاکنون نیز با نجابت تمام در مورد حجم فشارها و آزارهایی که بر او وارد می‌آید و انبوه تخریب‌های جریان زر و زور سکوت کرده است. چنین مدیری فارغ از تملق‌های مرسوم در فرهنگ ما، شایسته تقدیری بیش از اینهاست و این که اهل هیاهوی کاذب و عوام‌فریبی نیست دلیلی بر عدم توجه به وی نخواهد بود.
اگر کسی این را حمل بر وابستگی به استانداری و دولت بداند و آن را با گذشته سرشار از دروغ و پوپولیسم و عوام‌فریبی مقایسه نکند، از انصاف و عقلانیت به دور است. صمیمیت و صداقتی که استاندار کردستان در میان انبوه دروغ‌ها و تخریب‌ها و فریب‌کاری‌ها به خرج داده مطمئناً نام نیک او را در تاریخ این دیار ثبت خواهد نمود اگرچه هم اینک انسداد رسانه‌ای و هجمه‌ی باندهای ضددولت و اصلاحات مانع از تابیدن پرتو خورشید حقیقت شوند و اگر چه با رشد سرطان‌گونه این نوع رسانه‌ها و تبلیغات منفی و سیاه‌نمایی مانع ترمیم زخم‌های کردستان شوند اما صداقت در عمل و اصالت وجود کسانی مانند زاهدی، چیزی است که در اذهان و خاطره مردم ماندگار خواهد شد.
در رابطه با این سفر مهم و تاریخی که گشایش همه‌جانبه‌ای در عرصه‌های اقتصادی، بازرگانی، تولیدی و صنعتی برای کردستان ایران خواهد بود، متاسفانه در رسانه‌ها آنچنان که باید اثری نبوده است که این نیز ناشی از همان انسداد رسانه‌ای و ممانعت از بازگویی خدمات دولت در کردستان است. حساب رسانه‌های معاند با دولت و گروه‌های فشار آنان جداست که می‌خواهند سر به تن دولت مردمی نباشد و حتی جرات زدن یک خبر را هم در این مورد ندارند و یقیناً نیز با تبلیغات منفی می‌خواهند مانع به ثمر رسیدن این اقدامات نیز شوند تا کردستان همچنان جولانگاه بحران‌هایی باشد که از آن نان و مزایا می‌خورند. اما سایر رسانه‌های باانصاف و آگاه که گذشته و حال کردستان را به خوبی می‌دانند نباید این سفر و دستاوردهای آن را تجزیه و تحلیل کنند؟ نباید از منافع مردم منطقه و کشور خودشان دفاع کنند؟ نباید با زاهدی برای دفاع از حقوق مردم کردستان و تبلیغ برای خانه و سرزمین‌ خودشان هم‌آوا شوند؟
ما وجدان و حیثیت حرفه‌ای رسانه‌ها و افکار عمومی را به چالش می‌کشیم و از خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و مطبوعات غیروابسته‌ی استان کردستان می‌خواهیم آنچه را که در این مورد شرط انصاف و صداقت است تحلیل کرده و به اطلاع مردم برسانند و غده‌های سرطانی انسداد و جلوگیری از افشای حقیقت را از دیدگان مردم کنار بزنند. زاهدی هم دیر یا زود از استانداری کردستان خواهد رفت و وضعیت همه‌ی ما با این عدم مشارکت و همدلی همین است که خواهد بود اما وقتی فردی اینچنین در کار برای مردم با تمام توان مایه گذاشته نیازمند حمایت مردم و قدردانی از زحمات اوست و این مهم با روشن‌گری و آگاهی مردم امکان‌پذیر است. آنچه می‌نویسید و آنچه می‌گویید موجب قضاوت فردای مردم کردستان درباره شماست و حرفه‌ای بودن یک رسانه نه در جنجال و هیاهو که در کشف حقیقت و راست‌گویی به مخاطبان است.