چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۵

درباره ما

Close
آخرین خبر با عنوان ، منابع طبیعی کردستان را دریابیم در 17 ساعت قبل منتشر شده است .
»   خبر ویژه, یادداشت روز  »   سفر به اقلیم و انسداد رسانه‌ای در کردستان
260 views
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ساعت ۱۱:۲۴
سفر به اقلیم و انسداد رسانه‌ای در کردستان

یادداشت روز هیوانیوز

سفر به اقلیم و انسداد رسانه‌ای در کردستان

هیوانیوز: استاندار کردستان در سفر به کردستان عراق و نشست‌های متعدد با چنان شور زایدالوصفی در مورد استعدادها و ظرفیت‌های کردستان تبلیغ می‌کند و آنچنان برای سرمایه‌گذاری و رفع مشکلات منطقه دل می‌سوزاند که در طول این سال‌ها نه نمایندگان احزاب مدعی و نه گروه‌ها و جریانات مدعی دفاع از مردم کردستان تاکنون اینچنین از حقوق این مردم دفاع نکرده‌اند. او همانند یک شهروند کُرد و نماینده مردم کردستان و با برادری و دلسوزی، تمام توان مدیریتی خود و مجموعه استانداری را برای گشودن گره‌های فروبسته کار مردم کردستان و بازسازی آسیب‌ها گذاشته و تاکنون نیز با نجابت تمام در مورد حجم فشارها و آزارهایی که بر او وارد می‌آید و انبوه تخریب‌های جریان زر و زور سکوت کرده است. چنین مدیری فارغ از تملق‌های مرسوم در فرهنگ ما، شایسته تقدیری بیش از اینهاست و این که اهل هیاهوی کاذب و عوام‌فریبی نیست دلیلی بر عدم توجه به وی نخواهد بود.
اگر کسی این را حمل بر وابستگی به استانداری و دولت بداند و آن را با گذشته سرشار از دروغ و پوپولیسم و عوام‌فریبی مقایسه نکند، از انصاف و عقلانیت به دور است. صمیمیت و صداقتی که استاندار کردستان در میان انبوه دروغ‌ها و تخریب‌ها و فریب‌کاری‌ها به خرج داده مطمئناً نام نیک او را در تاریخ این دیار ثبت خواهد نمود اگرچه هم اینک انسداد رسانه‌ای و هجمه‌ی باندهای ضددولت و اصلاحات مانع از تابیدن پرتو خورشید حقیقت شوند و اگر چه با رشد سرطان‌گونه این نوع رسانه‌ها و تبلیغات منفی و سیاه‌نمایی مانع ترمیم زخم‌های کردستان شوند اما صداقت در عمل و اصالت وجود کسانی مانند زاهدی، چیزی است که در اذهان و خاطره مردم ماندگار خواهد شد.
در رابطه با این سفر مهم و تاریخی که گشایش همه‌جانبه‌ای در عرصه‌های اقتصادی، بازرگانی، تولیدی و صنعتی برای کردستان ایران خواهد بود، متاسفانه در رسانه‌ها آنچنان که باید اثری نبوده است که این نیز ناشی از همان انسداد رسانه‌ای و ممانعت از بازگویی خدمات دولت در کردستان است. حساب رسانه‌های معاند با دولت و گروه‌های فشار آنان جداست که می‌خواهند سر به تن دولت مردمی نباشد و حتی جرات زدن یک خبر را هم در این مورد ندارند و یقیناً نیز با تبلیغات منفی می‌خواهند مانع به ثمر رسیدن این اقدامات نیز شوند تا کردستان همچنان جولانگاه بحران‌هایی باشد که از آن نان و مزایا می‌خورند. اما سایر رسانه‌های باانصاف و آگاه که گذشته و حال کردستان را به خوبی می‌دانند نباید این سفر و دستاوردهای آن را تجزیه و تحلیل کنند؟ نباید از منافع مردم منطقه و کشور خودشان دفاع کنند؟ نباید با زاهدی برای دفاع از حقوق مردم کردستان و تبلیغ برای خانه و سرزمین‌ خودشان هم‌آوا شوند؟
ما وجدان و حیثیت حرفه‌ای رسانه‌ها و افکار عمومی را به چالش می‌کشیم و از خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و مطبوعات غیروابسته‌ی استان کردستان می‌خواهیم آنچه را که در این مورد شرط انصاف و صداقت است تحلیل کرده و به اطلاع مردم برسانند و غده‌های سرطانی انسداد و جلوگیری از افشای حقیقت را از دیدگان مردم کنار بزنند. زاهدی هم دیر یا زود از استانداری کردستان خواهد رفت و وضعیت همه‌ی ما با این عدم مشارکت و همدلی همین است که خواهد بود اما وقتی فردی اینچنین در کار برای مردم با تمام توان مایه گذاشته نیازمند حمایت مردم و قدردانی از زحمات اوست و این مهم با روشن‌گری و آگاهی مردم امکان‌پذیر است. آنچه می‌نویسید و آنچه می‌گویید موجب قضاوت فردای مردم کردستان درباره شماست و حرفه‌ای بودن یک رسانه نه در جنجال و هیاهو که در کشف حقیقت و راست‌گویی به مخاطبان است.

مطالب مشابه:

سفر به اقلیم و انسداد رسانه‌ای در کردستان
استاندار کردستان بعد اجرایی را از ویژگی های مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و عنوان کرد: ایشان به ریز و جزییات مسایل اجرایی کشور مسلط و آگاه بود و امروز هر آنچه در زیربناهای عمرانی، ...
حفظ وحدت بین جریانات سیاسی مهم‌ترین رویکرد آیت‌الله رفسنجانی بود
استاندار کردستان، حفظ وحدت میان جریانات سیاسی را مهمترین رویکرد آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست و گفت: نظام و ملت ایران همواره از مدیریت، تدبیر و درایت آیت الله رفسنجانی بهره‌مند شده‌اند.
کلکسیون ۸۱۰۸ مداد رنگی «ارتشدار مدادها» ثبت ملی شود
استاندار کردستان با مثال زدنی خواندن پشتکار "محمدصالح عبدالصمدی" در جمع‌اوری این تعداد مداد در طول سال‌های متمادی، بر ضرورت ثبت ملی این کار ارزشمند تاکید کرد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • پذیرش آگهی در هیوانیوز

  • تلگرام هیوا نیوز