شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

درباره ما

Close
آخرین خبر با عنوان ، حل مشکلات چهار طرح و واحد صنعتی کردستان در دولت در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار  »   استقبال سازمان مدیریت و برنامه ریزی از نظرات نخبگان در روند توسعه کردستان
150 views
۱ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۰۳
استقبال سازمان مدیریت و برنامه ریزی از نظرات نخبگان در روند توسعه کردستان

نصراللهی زاده در نشست با اساتید گروه اقتصاد دانشگاه کردستان

استقبال سازمان مدیریت و برنامه ریزی از نظرات نخبگان در روند توسعه کردستان

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان مصمم است که براساس برنامه و مبتنی بر آمایش سرزمین و ظرفیت های محلی و منطقه ای، ضمن بهره گیری از ظرفیت جامعه علمی استان و نظرات نخبگان، محرک های اصلی توسعه استان را شناسایی و به فعلیت برساند.

به گزارش هیوانیوز: بهرام نصراللهی زاده عصر دوشنبه در نشست با اساتید گروه اقتصاد دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه برگزاری همایش بین الملللی برنامه ریزی اقتصادی و توسعه پایدار و متوازن منطقه ای از سوی این گروه در استان کردستان می تواند روند توسعه اقتصادی و شناسایی فرصت ها و پتانسیل های استان را تسریع نماید، گفت: توسعه درون زا به این معنی است که توسعه از خود استان سرچشمه بگیرد.

وی با تأکید بر ضرورت فعال بودن همه کنش گران توسعه در استان افزود: امروز توسعه کردستان بیش از هر موضوع و مساله دیگر، دغدغه سازمان مدیریت و برنامه ریزی است و در این میان علیرغم محدودیت های مالی برخی نگرش ها نیز این روند را کند کرده اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان تصریح کرد: تفکر از بالا به پایین و تفکر دولت محوری دیگر نمی تواند نقش موثری در توسعه ایفا کند بلکه باید همه ما با جذب سرمایه گذار و میدان دادن به بخش خصوصی ضمن تلاش برای اصلاح این نگرش، سعی کنیم روند توسعه کردستان سرعت یابد.

وی تصریح کرد: برای توسعه اقتصادی و پیشرفت سرمایه گذاری در استان نیازمند نقشه راه و اصلاح مبانی فکری و فرهنگی و نگرشی قضیه هستیم و در همایش ها بصورت تخصصی بر روی محورهای خاص و ویژه تمرکز شود و با رویکرد مساله محوری در امر پژوهش، برای رفع موانع و تقویت و تسریع روند توسعه استان راهکارهای مناسب و نتیجه بخش تدوین کنیم.

وی گفت: بعنوان مثال در استان فرهنگی کردستان که هنر جایگاه خاصی دارد باید با انجام تحقیقات و پژوهش ها در صدد راهکارهای اقتصادی تر کردن فرهنگ و هنر کردستان باشیم.

نصراللهی زاده از برند سازی محصولات خاص کردستان بعنوان یکی دیگر از راهکارهای معرفی اقتصاد استان نام برد و گفت: محصولاتی همچون توت فرنگی، عسل و شیلات کردستان می توانند برند خوبی برای این موضوع باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: استفاده از تجربیات و دستاوردهای استان ها و کشورهای موفق می تواند تحرک بیشتری در توسعه استان ایجاد کند.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان مصمم است که براساس برنامه و مبتنی بر آمایش سرزمین و ظرفیت های محلی و منطقه ای، ضمن بهره گیری از ظرفیت جامعه علمی استان و نظرات نخبگان، محرک های اصلی توسعه استان را شناسایی و به فعلیت برساند.

نصراللهی زاده گفت: استان کردستان هنوز برای بسیاری از ساکنان استان های دیگر و حتی برای سرمایه گذاران ناشناخته مانده است و متاسفانه برخی ذهنیت ها در این مغفول ماندن کردستان موثر بوده است که تعامل اثر گذار می تواند آن را اصلاح کند.

 

مطالب مشابه:

آیت الله هاشمی رفسنجانی مجتهدی آگاه و مصلحی بزرگ و دوراندیش بود
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان كردستان گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مجتهدی آگاه و مصلحی بزرگ بود، ایشان نماد دوراندیشی و اصلاح بسترهای حكومتی در دراز مدت بود و به دور از جریان های ...
تا پایان سال جاری دو هتل و دو سد در استان کردستان افتتاح خواهند شد
بهرام نصراللهی زاده در دوازدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که ظهر چهارشنبه در سنندج تشکیل شد، با اشاره به اینکه در همه حوزه ها برخی پروژه های مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور وجود ...
تا پایان سال جاری دو هتل و دو سد در استان کردستان افتتاح خواهند شد
      به گزارش هیوانیوز؛ بهرام نصراللهی‌زاده در جلسه کارگروه ساماندهی ماده 27 قانون الحاق 2 موضوع آیین‌نامه ساماندهی و واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که به ریاست استاندار کردستان تشکیل گردید، با اشاره به دستورالعمل شورای ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • پذیرش آگهی در هیوانیوز

  • تلگرام هیوا نیوز