شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

درباره ما

Close
آخرین خبر با عنوان ، حل مشکلات چهار طرح و واحد صنعتی کردستان در دولت در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   اخبار  »   بیانیه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان در محکوم کردن درگیری‌های مسلحانه اخیر سروآباد
371 views
۱۰ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۵۵
بیانیه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان در محکوم کردن درگیری‌های مسلحانه اخیر سروآباد

بیانیه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان در محکوم کردن درگیری‌های مسلحانه اخیر سروآباد

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به هیوانیوز ارسال شده است، ضمن محکوم کردن حوادث سروآباد، خواستار هوشیاری و توجه مردم برای حفظ آرامش و امنیت موجود شد. متن این بیانیه به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

در خصوص وقایع اخیر در سروآباد و درگیری‌های مسلحانه، ضمن محکوم کردن این حرکات کور نظامی و ناامن کردن کردستان، بسیار متاسفیم که در عصر اطلاعات و آگاهی و پیشرفت وسایل ارتباطی و اینترنت و ماهواره‌ها، عده‌ای ماجراجو به نام دفاع از کرد و کردستان؛ همچنان به شیوه اقدام مسلحانه و روش‌های کهنه و منسوخ و ‌بازی با آمار کشته‌شدگان در رسانه‌هایشان روی آورده‌اند. اینک شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان ، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت تعدادی از فرزندان غیور ایران و کردستان به خانواده داغدارشان و ملت بزرگ ایران با تاکید بر خواست عمومی اکثریت مردم کردستان که همانا آرامش و امنیت کامل است چند نکته را یادآوری می‌کنیم:
۱- شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان، به عنوان مجموعه‌ای بزرگ و فراگیر از جریانات سیاسی و اجتماعی کردستان که شأنیت خود را از آرای اکثریت مردم به اعتدال و اصلاحات دارد، تاکید می‌نماید این اقدامات نظامی با توجه به مشکلات اساسی و اقتصادی مردم کردستان در حال حاضر که منتظر اجرای پروژه‌های کلان اقتصادی و سرمایه‌گذاری و یا طرح‌هایی نظیر منطقه آزاد تجاری بانه مریوان و خواهان آرامش و ثبات و امنیت پایدار در مرزها هستند، بیش از آن که حتی سر سوزنی به نفع مردم کردستان باشد موجب میلیتاریزه شدن فضا و نابودی آینده فرزندان آنان خواهد بود.
۲- تاکید می‌گردد دشمن مشترک همه‌ی ما چه جریان‌های موافق و چه مخالف جمهوری اسلامی؛ جریان تکفیری و داعش است که هر آن منتظر ناآرامی در مرزهای ایران هستند تا بلافاصله به درون مناطق مرزی رخنه کرده و به فجایعی دست بزنند که در سوریه و عراق روزانه می‌بینید و آن هنگام شاید سران و آمران این گروه‌ها بیشتر متوجه شوند که این گونه حرکات نظامی کور، چه کمک بزرگی نه به مردم کردستان و ناسیونالیسم کُرد که به تکفیری‌ها و داعش خواهدبود. همان گونه که ناآرامی‌های اوایل انقلاب در کردستان موجب خیانت برخی از این سران به مردم‌شان و همکاری با ارتش صدام در ریختن خون بی‌گناهان شد. این سیاست خانمان‌برانداز و نقشه کودکانه با دیدگاه منسوخ نسبت به کردستان و این شیوه‌ی تبلیغ به قیمت خون و ویرانی؛ چیزی جز یک ماجراجویی بی‌حاصل و به قیمت تباهی آینده فرزندان کردستان نیست و از برنامه سران این گروه‌ها که با این اعمال نشان داده‌اند فاقد کمترین شناخت سیاسی از اوضاع هستند و موجب ریختن خون جوانان کرد از هر دو طرف شدند، مطمئناً در پیشگاه تاریخ و افکار عمومی مردم کردستان به عنوان یک خیانت بزرگ نام برده خواهد شد.
۳- این نگاه کهنه به کردستان با همان ادبیات و نگاه ۴ دهه پیش، دور از منطق سیاسی و عقلانی و دور از شناخت شرایط ژئوپولیتیک حال حاضر در خاورمیانه است. بهتر آن است گروه‌های مخالف، دستاوردها و تلاش‌های نظام جمهوری اسلامی در ۴ دهه گذشته در کردستان را با وجود تمام تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی برای پیشرفت و اعتلای کردستان در تمام زمینه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی ببینند و نسل تازه‌ای را که با علم و دانش و تسخیر کرسی‌های علمی و جایگاه‌های اجتماعی، کردستان را در دنیا سربلند کرده‌اند با مجموع تمام اقدامات خودشان که جز عقب‌ماندگی و شعارهای کهنه و بیهوده برای مردم و جوانان کرد در پی نداشته است، مقایسه کنند. بر این باوریم چه بسا جوانان خوش‌فکر همین گروه‌ها در اوایل انقلاب اگر در مسیر درست هدایت می‌شدند و به جای جنگ فرسایشی مسلحانه و آلت دست شدن عده‌ای سران منفعت‌طلب، مسیر توسعه کردستان را در دست می‌داشتند، اکنون کردستان وضعیت بسیار بهتری داشت و رهبران و سران این گروه‌ها به همین دلیل و بابت این به کجراهه بردن‌ها و این خون‌های ریخته شده در کردستان در زیر تیغ سوال‌های این نسل پرسشگر و نوین کردستان و وجدان تاریخ هستند.
۴- بر این باوریم همان گونه که دوران جنگ‌های ایذایی و روش‌های سنتی مبارزه در بسیاری نقاط دنیا به پایان رسیده و اکثر ملت‌های دنیا در تلاش برای تولید و رساندن سطح رفاه ملت خود به دیگر ملت‌های پیشرفته دنیا هستند، این اقدامات مشکوک و در شرایط ملتهب منطقه، حاصل نقشه‌ی دشمنان کردستان و ایران است تا به قیمت خون مردم کردستان، اهرم فشاری با استفاده از اختلافات نژادی و مذهبی بسازند تا از آن طریق بلکه بتوانند به نظام جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند. اما اکثریت مردم کردستان نشان داده‌اند که هرگز موافق و همراه این نوع حرکات نبوده و راه خود را با سربلندی و افتخار از جهل و تعصب و نژادپرستی و تندروی جدا کرده و نقشه‌ی راه آنان صلح و آشتی و اعتدال و تلاش برای امنیت پایدار برای رسیدن به توسعه و رفاه است.
امیدواریم این حوادث با هوشیاری و آگاهی بیشتر مردم پایان پذیرفته تا با امنیت و آرامش شاهد اعتلا و سربلندی کردستان عزیز در لوای پرچم عزتمند جمهوری اسلامی باشیم.

 

شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان کردستان

مطالب مشابه:

رعایت حقوق شهروندی خواسته ما اصلاح‌طلبان است
عباس احمدی گفت: اصلاح‌طلبان در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی بر این تفکر معتقدیم که تمام نژادها و اقوام در ایران باید از حقوق مساوی برخوردار باشند چون در قانون اساسی ما نیز به این ...
اصلاح‌طلبی بر ضرورت وجود شفافیت و رسانه‌های آزاد تاکید دارد
عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان استان کردستان گفت: اصلاح طلبی یعنی شفافیت کامل همه امور و اهتمام داشتن به توسعه سیاسی که جلوی رانت خواری و فرصت‌های غیر متعارف را می گیرد.
کلیت و یکپارچگی جریان اصلاحات در کردستان همچنان محفوظ است
عضو شوراي هماهنگي اصلاح طلبان كردستان شامگاه با تاكيد مجدد اصلاح طلب بودن استان كردستان نتايج انتخابات مجلس شوراي اسلامي را از نظر اصلاح طلبان مطلوب ارزيابي كرد و گفت: با وجود فعالیت بعضی از ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • پذیرش آگهی در هیوانیوز

  • تلگرام هیوا نیوز