به گزارش هیوا نیوز: عبدالرضا میقانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مبارزه با فساد و سالم سازی سیستم اداری و اقتصادی کشور را یکی از برنامه های حجت الاسلام روحانی دانست و افزود: رییس جمهوری از آغاز فعالیت خود، مبارزه علیه فساد را آغاز کرد و مطرح شدن حقوق های نجومی و صدور بیانیه از سوی حجت الاسلام روحانی به این موضوع تسریع بخشید.
او ورود دولت و شخص رییس جمهوری به موضوع حقوق های نامتعارف را به جا و به موقع و بدون از هیاهو و جنجال سیاسی دانست و گفت: همانطور که رییس جمهوری در بیانیه خود اعلام کردند دولت تدبیر و امید با افراد متخلف در هر بخشی و با هر نوع تخلفی برخورد می کند و در این رابطه با کسی هم تعارف ندارد.
مشاور و سرپرست حوزه استاندار کردستان با بیان اینکه خط قرمز دولت تدبیر و امید و شخص رییس جمهوری تنها مردم هستند گفت: دولت ثابت کرده که به دنبال سالم سازی ساختار اداری کشور است و در این راستا با افرادی که بخواهند در روند سالم سازی این ساختار اخلال ایجاد کنند، برخورد جدی می کند.
میقانی با اشاره به اینکه دولت گذشته کابینه خود را خط قرمز اعلام کرده بود افزود: برخلاف دو دولت گذشته خط قرمز این دولت تنها مردم است و با افراد متخلف در هر پست و مقامی برخورد جدی می کند همانطور که در موضوع فیش های حقوقی نامتعارف، مردم عکس العمل دولت را دیدند.
وی شجاعت و شهامت رییس جمهوری را در موضوع فیش های نامتعارف ستود و با بیان اینکه مخالفان دولت به دنبال سیاسی کردن موضوع بودند گفت: دولت به دور از هرگونه موضع گیری سیاسی و جنجال و هیاهو، موضوع را ریشه یابی کرد و به موقع به قضیه ورود پیدا کرد.
مشاور و سرپرست حوزه استاندار کردستان از مخالفان دولت خواست با پرهیز از سیاسی کردن موضوع ورود دولت به اصلاح ساختار اداری و مبارزه با فساد گفت: عزم دولت برای مبارزه با فساد در تمام رده ها جدی است و رییس جمهوری با ورود خود به این موضوع ثابت کرد در این راستا به دنبال سالم سازی ساختار اداری کشور است.
میقانی بر هماهنگی سایر قوا و نهادهای خارج از حوزه دولت برای همراهی با دولت در حوزه مبارزه با فساد تاکید کرد و افزود: مبارزه با فساد و سالم سازی ساختار اداری کشور یکی از مطالبات جدی مردم است و دولت نیز به خوبی به این موضوع ورود پیدا کرده و جا دارد دیگر قوا و نهادها نیز دولت را همراهی نمایند.
رییس جمهوری ۱۴ تیر ماه با صدور بیانیه ای خطاب به مردم بر بازکردن گره کور، کهنه و به جای مانده از سالیان دور که با استفاده از گریزگاه های قانونی در ساختار اداری کشور ایجاد شده، تاکید کرد.
حجت الاسلام روحانی در این بیانیه با تاکید بر اینکه با کسی پیمان اخوت نبسته است، اعلام کرد تمام دستگاه ها موظفند حقوق و مزایای دریافتی مقام های کشوری و لشکری را به صورت حداقل و حداکثر دستمزد و پرداختی ماهانه در تارنمای وزارتخانه یا سازمان ها و همچنین در تارنمای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای آگاهی عموم درج کنند.