به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در این مراسم که به مناسبت هفته دولت در روستای نران برگزار شد ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دولت و عرض خیرمقدم به نماینده هیات دولت، از زحمات مدیران و کلیه کارکنان شرکت گاز که با تلاش شبانه‌روزی، انرژی گاز را به روستاهای صعب‌العبور کردستان انتقال داده‌اند قدردانی کرد و یادآور شد: این تلاش‌ها موجب شده تا کردستان در مقایسه با میانگین کشوری به لحاظ نفوذ گاز وضعیت بهتری داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مجموعه نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید به توسعه و پیشرفت روستاها و حل مشکلات آنها خصوصاً مناطق کمتر توسعه‌یافته اهتمام ویژه‌ای دارد.

زاهدی افزود: روستاهای دارای گاز در استان از مرز ۱۰۰۰ گذشته و در طول ۳ سال دولت تدبیر و امید ۳۵۵ روستای استان از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند که این امر در روستاها کارنامه قابل قبولی برای دولت است و در این امر همه کمک کرده‌اند.

استاندار کردستان با تأکید بر اهتمام دولت تدبیر و امید بر حل مشکلات روستاها ادامه داد: علیرغم کاهش قیمت نفت و کاهش درآمدهای کشور در سال گذشته، اقدامات خوبی انجام‌شده که همکاری مردم در این خصوص مهم و ابل توجه است.

وی در ادامه به احداث ۴۸۰ کیلومتر جاده آسفالت روستایی در حوزه توسعه راه روستایی اشاره کرد و افزود: به همین میزان هم راه روستایی در استان روکش شده است.

زاهدی همچنین به تلاش‌های فرماندار و بخشدار مرکزی سنندج اشاره کرد و گفت: در حوزه انتقال فاضلاب در روستاهای استان ۱۴۰ کیلومتر لوله‌گذاری شده است.

وی در پایان از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان خواست در خصوص خط انتقال آب سد ژاوه پیگیری و دقت لازم شود تا به مردم خسارتی وارد نشود و خسارت‌های احتمالی آنان جبران شود.

شایان ذکر استاندار دستور داد مسیر خاکی باقی‌مانده به روستای نران آسفالت شود.