شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

درباره ما

Close
آخرین خبر با عنوان ، حل مشکلات چهار طرح و واحد صنعتی کردستان در دولت در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   خبر ویژه, گفتگو  »   استقبال هزاران گردشگر از نمایش فرهنگ و آیین کردستان
74 views
۲۸ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۴۸
استقبال هزاران گردشگر از نمایش فرهنگ و آیین کردستان

مدیر امور فرهنگی هنری منطقه آزاد انزلی:

استقبال هزاران گردشگر از نمایش فرهنگ و آیین کردستان

مدیر امور فرهنگی هنری منطقه آزاد انزلی از حضور 20 هزار گردشگر در هفته فرهنگی کردستان در این منطقه خبر داد.

مهدی کاظمیان در گفتگو با فارس با اشاره به پایان هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: برای نخستین بار در تاریخ مناطق آزاد کشور هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در مدت یک هفته بالغ بر۱۲۰ نفر از هنرمندان استان کردستان در برنامه‌های هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی حضور یافتند، گفت: این هنرمندان در قالب گروه‌های هنری، نمایشی، آیین و … به روی صحنه رفتند.
مدیر امور فرهنگی‌ـ‌هنری منطقه آزاد انزلی هفته فرهنگی کردستان را نمایش خوبی از تمدن و فرهنگ و آیین این استان دانست و ادامه داد: برگزاری هفته کردستان همزمان با پایان تعطیلات تابستانی بود و شاهد اوج حضور گردشگران در منطقه آزاد انزلی بودیم و استقبال بسیار خوبی صورت گرفت.
کاظمیان با اشاره به استقبال بر ۲۰ هزار گردشگر از هفته فرهنگی کردستان یادآور شد: این برنامه فضای مفرح و شادی را برای گردشگران ایجاد کرد و در شب پایانی شاهد حضور ۵ هزار نفر گردشگر بودیم.
وی از رایزنی با چند استان کشور برای برپایی جشنواره در منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: ما با تعدادی از استان‌ها رایزنی کردیم تا در عید نوروز یا در جشنواره‌های بعدی بتوانیم از برنامه‌های استان‌های دیگر در منطقه استفاده کنیم.
مدیر امور فرهنگی‌ـ‌هنری منطقه آزاد انزلی یادآور شد: براساس تفاهم نامه‌ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور به امضا رسید همکاری‌هایی بین این دو نهاد برگزار می‌شود که مورد استقبال ما قرار گرفت.

مطالب مشابه:

اجرای هفته فرهنگی توانست کردستان را به فرهنگ‌های مختلف معرفی کند
به گزارش هیوانیوز، نجم الدین جباری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن بی‌نظیر خواندن برنامه‌های اجرا شده افزود: هفته فرهنگی کردستان در بندر انزلی دریچه‌ای به فرهنگ کردستان بود. جباری بازتاب این ...
باید برنامه‌های فرهنگی را به خارج از کشور نیز انتقال دهیم
به گزارش هیوانیوز، نباتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری چنین برنامه هایی در معرفی فرهنگ و فولکلور غنی کردستان نقش بزرگ و تاثیر گذاری دارد. وی به برگزاری هفته فرهنگی ...
هفته فرهنگی کردستان در انزلی باعث معرفی فرهنگ استان به تمام ایران شد
استاد هنرهای نمایشی ایران با اشاره به دستاوردهای هفته فرهنگی کردستان در انزلی گفت: برگزاری هفته فرهنگی کردستان در انزلی، باعث معرفی فرهنگ این استان به تمام ایران شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • پذیرش آگهی در هیوانیوز

  • تلگرام هیوا نیوز