مهدی کاظمیان در گفتگو با فارس با اشاره به پایان هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: برای نخستین بار در تاریخ مناطق آزاد کشور هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
وی با بیان اینکه در مدت یک هفته بالغ بر۱۲۰ نفر از هنرمندان استان کردستان در برنامه‌های هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی حضور یافتند، گفت: این هنرمندان در قالب گروه‌های هنری، نمایشی، آیین و … به روی صحنه رفتند.
مدیر امور فرهنگی‌ـ‌هنری منطقه آزاد انزلی هفته فرهنگی کردستان را نمایش خوبی از تمدن و فرهنگ و آیین این استان دانست و ادامه داد: برگزاری هفته کردستان همزمان با پایان تعطیلات تابستانی بود و شاهد اوج حضور گردشگران در منطقه آزاد انزلی بودیم و استقبال بسیار خوبی صورت گرفت.
کاظمیان با اشاره به استقبال بر ۲۰ هزار گردشگر از هفته فرهنگی کردستان یادآور شد: این برنامه فضای مفرح و شادی را برای گردشگران ایجاد کرد و در شب پایانی شاهد حضور ۵ هزار نفر گردشگر بودیم.
وی از رایزنی با چند استان کشور برای برپایی جشنواره در منطقه آزاد انزلی خبر داد و گفت: ما با تعدادی از استان‌ها رایزنی کردیم تا در عید نوروز یا در جشنواره‌های بعدی بتوانیم از برنامه‌های استان‌های دیگر در منطقه استفاده کنیم.
مدیر امور فرهنگی‌ـ‌هنری منطقه آزاد انزلی یادآور شد: براساس تفاهم نامه‌ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور به امضا رسید همکاری‌هایی بین این دو نهاد برگزار می‌شود که مورد استقبال ما قرار گرفت.