شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

درباره ما

Close
آخرین خبر با عنوان ، حل مشکلات چهار طرح و واحد صنعتی کردستان در دولت در 12 ساعت قبل منتشر شده است .
»   خبر ویژه, گفتگو  »   اجرای هفته فرهنگی توانست کردستان را به فرهنگ‌های مختلف معرفی کند
94 views
۲۹ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۰۰
اجرای هفته فرهنگی توانست کردستان را به فرهنگ‌های مختلف معرفی کند

نجم‌الدین جباری استاد دانشگاه کردستان:

اجرای هفته فرهنگی توانست کردستان را به فرهنگ‌های مختلف معرفی کند

استاد زبان و ادبیات کُردی دانشگاه کردستان هفته فرهنگی کردستان در بندر انزلی را فوق العاده مفید خواند و گفت: اجرا و تنوع برنامه ها، گوشه ای از فرهنگ استان کردستان را به مردم دیگر نقاط کشور معرفی می کند.

به گزارش هیوانیوز، نجم الدین جباری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن بی‌نظیر خواندن برنامه‌های اجرا شده افزود: هفته فرهنگی کردستان در بندر انزلی دریچه‌ای به فرهنگ کردستان بود.
جباری بازتاب این برنامه در خود شهر انزلی را نیز خوب دانست و گفت: در خود برنامه نیز ۷۰۰ صندلی چیده شده پر شده بود و در اطراف آن نیز حدود ۵۰۰ نفر از ابتدای برنامه تا ۱۱ شب بدون خستگی به استقبال از این برنامه ها پرداختند.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه یکی از مزیت های این برنامه حضور و اجرا در محل بود، اظهار کرد: فرهنگ کردستان با طعم و بوی آشپزی آن، لباس و رقص کُردی، سوغاتی های مختلف در این هفته فرهنگی از نزدیک لمس شد.
وی ادامه داد: تنها منطقه آزاد شمال کشور در انزلی قرار دارد که بخشی از هزینه های برگزاری هفته فرهنگی را نیز متقبل شده بود.
استاد زبان و ادبیات کردی دانشگاه کردستان افزود: موقعیتی در انزلی وجود داشت که از اقصی نقاط کشور در آنجا حضور داشتند و اجرای هفته فرهنگی توانست کردستان را به فرهنگ های مختلف، معرفی کند.
هفته فرهنگی کردستان از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ شهریور در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی با حضور جمعی از هنرمندان و مسئولان اجرای این استان برگزار شد.
برنامه های هفته فرهنگی کردستان با هدف احیای فرهنگ اصیل کشور، ارتباط مناسب بین اقوام، ایجاد تعادل وجود مشترک اقوام ایرانی و فراهم نمودن فضایی شاد و مفرح برای گردشگران تدارک دیده شده بود.
برپایی سیاه چادر و نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی، اجرای نمایش های آیینی و سنتی، موسیقی نواحی و فولکلور، نمایش خیابانی، شب شعر اکران فیلم از برنامه های این هفته بود.

مطالب مشابه:

استقبال هزاران گردشگر از نمایش فرهنگ و آیین کردستان
مهدی کاظمیان در گفتگو با فارس با اشاره به پایان هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی، اظهار کرد: برای نخستین بار در تاریخ مناطق آزاد کشور هفته فرهنگی کردستان در منطقه آزاد انزلی برگزار ...
باید برنامه‌های فرهنگی را به خارج از کشور نیز انتقال دهیم
به گزارش هیوانیوز، نباتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری چنین برنامه هایی در معرفی فرهنگ و فولکلور غنی کردستان نقش بزرگ و تاثیر گذاری دارد. وی به برگزاری هفته فرهنگی ...
هفته فرهنگی کردستان در انزلی باعث معرفی فرهنگ استان به تمام ایران شد
استاد هنرهای نمایشی ایران با اشاره به دستاوردهای هفته فرهنگی کردستان در انزلی گفت: برگزاری هفته فرهنگی کردستان در انزلی، باعث معرفی فرهنگ این استان به تمام ایران شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • پذیرش آگهی در هیوانیوز

  • تلگرام هیوا نیوز