به گزارش هیوانیوز؛ علیرضا آشناگر شامگاه روز پنج شنبه در نشست  با فعالان سیاسی و مدنی شهرستان سقز در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: دولت از نقد منصفانه همراه با راهکار استقبال می کند، تنوع سلایق در جامعه، برگزاری نشست های هم اندیشی، نقد برنامه ها بجای افراد و تقویت فعالیت های مدنی و سیاسی برای جامعه و پیشرفت کشور امری ضروریست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه علیرغم تفاوت دیدگاه های جریانات سیاسی، روی اصول و منافع عمومی تفاهم دارند، خاطرنشان ساخت: اصلاح و بازنگری در رویه های سیاسی و مدیریتی موجب پویایی و مانع رادیکالیسم خواهد بود.

ضرورت عزم همه گروه ها در ایجاد نشاط سیاسی در انتخابات پیش رو

وی با تاکید بر نقش آفرینی همه جریانات سیاسی و اجتماعی در ایجاد نشاط سیاسی و اجتماعی در جامعه گفت: ایجاد نشاط سیاسی منجر به مشارکت گسترده مردم و انتخاب درست و بهتر می شود.

علیرضا آشناگر در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات جهانی و منطقه ای اشاره و گفت: حل مسائل پیچیده هسته ای با تدابیر مسئولان نظام، دفاع از مظلومان جهان، نقش آفرینی موثر در مقابله با افراط گرایی و گروه های تکفیری و جنگ های نیابتی در خاورمیانه سبب جایگاه کشور در جامعه جهانی  و خنثی شدن توطئه ها علیه کشور شده است، که این امنیت پایدار مرهون تلاش شبانه روزی دستگاه های امنیتی، نظامی، مشارکت مردم و فعالان سیاسی و اجتماعی است.

در انتصاب‌ها نگاه قومیتی٬ مذهبی و جنسیتی نداریم

وی همچنین شمه ای از کارنامه دولت تدبیر و امید در کنترل تورم، تثبیت وضعیت اقتصادی و قرار گرفتن در مسیر رشد، حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی، توسعه زیرساخت ها ارائه و گفت: در انتصابات نیز نگاه قومیتی، مذهبی و جنسیتی نداریم، بلکه مولفه هایی نظیر: کارآمدی، همراهی با سیاست های دولت، شایسته سالاری، داشتن شرایط لازم اجرایی و مدیریتی است.

علیرضا آشناگر در مورد مطالبه مردمی برای بازگشایی بازارچه سیف سقز گفت: تلاش های زیادی برای بازگشایی بازارچه و ایجاد معبر کولبری در محدوده شهرستان سقز انجام گرفته، اما برخی نگرانی ها وجود دارد که امیدواریم بزودی مرتفع شود.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به تاسیس تعاونی های مرزنشینی حدود ۱۴ سال پیش برای کمک به رونق فعالیت های اقتصادی و افزایش درآمد مرزنشینان، گفت: در این مدت هیچ گونه درآمدی و منفعتی به روستائیان نرسیده، درآمدهای کلان این تعاونی ها که باید به حساب مرزنشینان وارد می شد، عملاً بلااستفاده و تلف شده، لذا ما وارد عمل شدیم و بزودی پرداخت هایی به مرزنشینان صورت می گیرد.

وی همچنین اظهار رضایت فعالان سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا از عملکرد فرماندار سقز را مایه خرسندی دانست و گفت: انتخاب فرماندار قروه قطعی شده و بزودی فرمانداران جدید دیواندره، بانه و بیجار نیز معرفی می شوند.

در ابتدای این نشست علی اکبر ورمقانی فرماندار ویژه سقز گزارشی از اقدامات و وضعیت شهرستان ارائه داد.

فعالان سیاسی اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل (اعضای ستاد نماینده مجلس) نیز در سخنانی ضمن تشریح وضعیت کشور، استان و شهرستان، مسائلی درخصوص لزوم توسعه فضای سیاسی و رسانه ای، شایسته سالاری، توجه به نیروها و مدیران بومی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برخورد با مفاسد اقتصادی و اداری توسط نهادهای نظارتی، توجه به امنیت اجتماعی، حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال مولد، بازگشایی بازارچه مرزی و… مطرح و خواستار توجه جدی دولت به این مسائل شدند.