«توفیق سرفراز» در گفتگو با هیوانیوز گفت: این زمین که جزو زمین‌های پادگان هفت تیر و در مجاورت ضلع شرقی آرامستان بهشت محمّدی بود با ماه‌ها پیگیری و مذاکره مستمر و با همکاری و عنایت ویژه فرماندهی سپاه بیت‌المقدس کردستان به این آرامستان ملحق شد.
وی گفت: با توجه به این که بیش از ده سال بود که ظرفیت بهشت محمّدی تکمیل شده و ناگزیر از فضای بین قبور برای دفن اموات جدید استفاده می‌کردیم، این امر موجب نارضایی شهروندان شده بود که به دلیل افزایش جمعیت و تنگنای فضای این آرامستان از هر سو، دیگر ادامه دفن اموات میسر نبود.
مدیر آرامستان‌های شهرداری سنندج افزود: برای حل این مشکل ما ناگزیر بودیم چند کیلومتر دورتر از شهر و جدا از بهشت محمّدی آرامستان جدیدی بسازیم که این مساله علاوه بر هزینه‌های کلان، برای شهروندان بسیار مشکل‌ساز می‌شد.
وی گفت: به همین دلیل با چاره‌اندیشی و مذاکرات مستمر با سپاه بیت‌المقدس، زمین جنب بهشت محمّدی متعلق به سپاه و با همکاری و عنایت بسیار خوب سردار رجبی با شرایط ویژه و آسان به بهشت محمّدی واگذار شد.
وی با اشاره به این که سالانه به طور متوسط حداقل یک‌هزار مورد فوت در شهر سنندج داریم، گفت: زمین مذکور ظرفیت دفن اموات شهر سنندج را حداقل تا ۵۰ سال آینده تامین کرده است اما با اتصال آن به ۵۷ هکتار زمینی که پیش از این مسکن و شهرسازی به آرامستان‌ها اهدا کرده بود، این ظرفیت به ۱۰۰ سال نیز خواهد رسید.
وی در خصوص زمان بهره‌برداری از این زمین جدید افزود: ان‌شاءالله در بهار آینده وارد فاز اجرایی بهره‌برداری از این زمین و ساخت قطعات جدید خواهیم شد.
سرفراز با تاکید بر همکاری و وحدت تمام سازمان‌ها و نهادها برای توسعه کردستان گفت: حالا بابت توسعه این آرامستان و خدمتی که به مردم شهر سنندج و آینده آن شده بسیار احساس خوبی دارم و امیدوارم خداوند این خدمت ویژه سردار رجبی و آقای مهندس فخری شهردار سنندج که یاریگر این امر خیر برای مردم بوده‌اند را قبول نموده و بانیان و زحمت‌کشان این مهم را مشمول حسنات و رحمت خود و دعای خیر مردم سنندج قرار دهد.