عبدالرضا میقانی عصر امروز در حاشیه در افتتاح نمایشگاه عکس خبری عکاسان استان کردستان در سنندج در گفت و گو با ایرنا، با تکذیب استخدام همسر خود در هیچ نهاد و سازمان دولتی از رسانه های مدعی ارزش های اجتماعی خواست، در انتشار اخبار، اخلاق را رعایت کنند.
وی از این رسانه ها خواست قبل از انتشار هر خبری که ممکن است با آبروی افراد بازی کند از صحت و سقم خبر اطلاع یابند.
میقانی گفت که همسر وی در هیچ سازمان دولتی و حتی خصوصی نیز استخدام نشده است.
شماری از سایت ها و کانال های تلگرامی از استخدام غیرمجاز همسر مشاور استاندار کردستان در سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داده بودند.
در همین حال روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز با ارسال اطلاعیه ای به رسانه ها اعلام کرد همسر مشاور و سرپرست حوزه استاندار نه تنها در این سازمان جذب نشده بلکه بر اساس بررسی های به عمل آمده وی شاغل نیست و درج این گونه اخبار خلاف واقع علاوه بر تشویش اذهان عمومی و تحریک احساسات با ایجاد بدبینی به نظام مقدس جمهوری اسلامی، باعث دلسردی مردم خواهد بود.
در ادامه اطلاعیه جهاد کشاورزی استان کردستان آمده است: سازمان جهاد کشاورزی استان در سال ۹۱ با مجوز رسمی از سازمان اداری و استخدامی کشور و درج آگهی استخدام در روزنامه های کثیرالانتشار و از طریق برگزاری آزمون سراسری نسبت به جذب و استخدام ۴۱۸ نفر اقدام کرده است که اسامی همه آنها موجود است اما این سازمان جذب و استخدام بدون مجوز را تکذیب نموده و بی اساس می داند.
این اطلاعیه می افزاید: مقتضی است مسؤولین سایت هایی که اقدام به درج این خبر نمودند برابر ماده ۲۳ فصل ششم قانون مطبوعات ضمن درج این جوابیه، از درج اخبار بدون سند و مدرک اجتناب ورزند و با تاکید بر آیه شریفه «ن و القلم و ما یسطرون» در راستای انعکاس اخبار صحیح و اطلاع رسانی دقیق، اقدام نماید.