به گزارش هیوا نیوز: امیر قادری با بیان این موضوع  اظهار کرد: بر اساس پیگیری های به عمل آمده و جلسات متعددی که در دفتر ریاست جمهوری برگزار شد، مقرر شد ۸۸۰ میلیارد تومان اعتباری که برای ۳۲ پروژه مصوب سفر رئیس جمهوری در نظر گرفته شده بود به طور کامل اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه این مبلغ تا پایان سال مالی ۹۵ اختصاص خواهد یافت، گفت: ایجاد تأسیسات فاضلاب شهرهای مریوان، بیجار، سریش آباد، یاسوکند و کامیاران، احداث ساختمان سد چراغ ویس، ساختمان شبکه آبیاری و زهکشی سد سورال و ساختمان سد سیازاخ از جمله این طرحها است.
قادری خاطرنشان کرد: آبرسانی به شهر سقز از سد چراغ ویس، آبرسانی به شهرهای دیوانده و بانه، احداث ساختمان سد عباس آباد گلیه، ساختمان سد گاران و شبکه آبیاری و زهکشی و ساختمان سد و شبکه آبیاری و زهکشی زیویه از دیگر پروژه ها در این راستا است.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد: طرح صیانت و توسعه جنگل های زاگرس غرب، کمک های فنی و اعتباری برای توسعه آبیاری تحت فشار، احداث بیمارستان سقز، خوابگاه ۳۰۰ نفری دختران، احداث باند دوم همدان به سنندج و راه اصلی سنندج به مریوان، احداث باند دوم میاندوآب به کرمانشاه، ساخت دانشکده صنایع و معادن قروه و دانشکده منابع طبیعی شهر سنندج،  بخشی دیگر از طرح های مصوب سفر رئیس جمهور به کردستان است.
وی افزود: طرح کمک به تکمیل مرکز پزشکی قانونی سنندج، مجموعه ورزشی و سالن چندمنظوره مریوان، مجموعه ورزشی بهاران سنندج و تکمیل سالن ۶ هزار نفری شهر سنندج، احداث استخر شهرهای بانه و قروه، تکمیل سالن ۱۲۰۰ نفری شهر کامیاران و کمک به ایجاد زیرساختهای گردشگری، دیگر پروژه های قابل اشاره در این زمینه است.
قادری افزود: علاوه بر این ۳۲ پروژه ۲ طرح مهم احداث ۴۵۰ کیلومتر راه روستایی و حل مشکلات گردنه صلوات آباد که در سفر آقای رئیس جمهور وعده داده شد نیز، قرار است در اسرع وقت پیگیری و عملیاتی شود.
معاون عمرانی استاندار کردستان ابراز امیدواری کرد با تخصیص این اعتبارات و اجرای این پروژه ها، زمینه لازم برای رشد و توسعه بیش از پیش استان کردستان فراهم شود.