به گزارش هیوانیوز؛ عبدالمحمد زاهدی در جریان دیدار با “محمدصالح عبدالصمدی” کلکسیونر ۸۱۰۸ مداد در ایران گفت: قلمی را که خداوند به آن قسم خورده شما نگه داری میکنید و این کار ارزشمندی است که باید ادامه پیدا کند.

استاندار کردستان وجود این انگیزه و پشتکار را ستودنی دانست و افزود: آقای عبدالصمدی با پشتکار مثال زدنی خود، اقدامی تاریخی و ارزشمند را انجام داده و امیدوارم که این کار را با جدیت هر چه تمامتر دنبال شود.

زاهدی خاطر نشان کرد: ثبت ملی این تلاش و پشتکار برای جمع‌آوری ۸۱۰۸ مداد رنگی ضروری است وبا ساخت یک فیلم مستند و معرفی این کار ارزشمند زمینه‌های ثبت آن فراهم می‌شود.

وی به این کلکسیونر مداد در ایران پیشنهاد داد که این مجموعه را به موزه شخصی تبدیل کند و از مردم و علاقه مندان خواست که کسانی که به سفرهای خارجی می‌روند چند مداد به صورت سوغاتی برای این موزه بیاورند که این کار ارزشمند ادامه پیدا کند.

medad 1 269x192 کلکسیون 8108 مداد رنگی «ارتشدار مدادها» ثبت ملی شود

 

فرماندار شهرستان سنندج نیز در این بازدید در سخنانی با تقدیر از این اقدام عبدالصمدی، بیان کرد: بهترین اقدام برای حفظ و همچنین معرفی این مجموعه ارزشمند، ایجاد یک موزه شخصی برای بازدید مردم است.

محمدابراهیم زارعی افزود: در عصر حاضر راه اندازی موزه های شخصی یکی از موضوعات مهم به شمار می رود و می توان با این اقدام نه تنها این کار ارزشمند را مورد تکریم قرار داد که فرصت برای بازدید مردم را نیز از این مجموعه ارزشمند فراهم کرد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز که بانی حضور مسئولان استان و بازدید از این مجموعه مدادها بود، اظهار داشت: صبر، حوصله و پشتکار برای جمع آوری این مجموعه ارزشمند به راستی که جای تقدیر دارد.

امین مرادی گفت: باید اینگونه اقدامات و فعالیت ها را به نسل جوان منتقل کرد تا آنها نیز با الگو گرفتن این این دست فعالیت ها هیچ وقت امید خود را از دست ندهند.

وی با اشاره به لزوم معرفی هر چه بهتر این اقدام، بیان کرد: حوزه هنری استان کردستان تلاش می کند در آینده ای نزدیک یک کار مستند را از این مجموعه ارزشمند و جناب آقای عبدالصمدی تهیه کند.

“محمدصالح عبدالصمدی” کلکسیونر ۸۱۰۸  انواع مداد در شهر سنندج است که از سال ۱۳۲۷ با خرید اولین مداد سنگ بنای این کار را نهاده است و اکنون هم ادامه دارد.