حفظ وحدت بین جریانات سیاسی مهم‌ترین رویکرد آیت‌الله رفسنجانی بود

چاپ

43147 حفظ وحدت بین جریانات سیاسی مهم‌ترین رویکرد آیت‌الله رفسنجانی بود

 

عبدالمحمد زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، ضمن تسلیت رحلت جانگذار آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: آیت الله رفسنجانی یکی از نزدیک‌ترین یاران امام خمینی(ره) در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی بود و در این راه فعالیت‌های جدی زیادی داشت.

وی افزود: او سال‌ها بخاطر اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی در زندان و تبعید بود و زمانی هم که از زندان رژیم طاغوت آزاد شد باز هم یار و مددکار خانواده‌های زندانیان بود.

استاندار کردستان ادامه داد: زمانی که امام خمینی(ره) به ترکیه و عراق تبعید شدند وی راه امام را دنبال می‌کرد و پیام امام را در مجامع مختلف نشر می‌داد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین از دوستان نزدیک رهبر معظم انقلاب هم بود، عنوان کرد: در اوایل انقلاب مرحوم شهید بهشتی، آیت الله رفسنجانی و رهبر انقلاب را سه یار اصلی امام و مردم می‌دانستند و در زمان انقلاب شعار «درود بر سه یاور خمینی- هاشمی و دو سید حسینی» مطرح بود.

زاهدی تصریح کرد: آن مرحوم علاوه بر انقلابی بودن، در تحقق اهداف انقلاب به رهبری حضرت امام خمینی(ره) سال‌ها تلاش ‌کرد و به حق می‌توان وی را جز مدیران توانمند دنیا به حساب آورد.

وی ادامه داد: آیت الله رفسنجانی چه قبل از انقلاب و چه بعد از پیروزی آن، چه در کسوت ریاست مجلس و ریاست جمهوری و … مدیری توانمند بود و نظام و ملت ایران همواره از مدیریت، تدبیر، و درایت وی بهره‌‌مند شده‌اند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی تاثیرگذار در انقلاب اسلامی ایران بود، ادامه داد: وی به گردن همه ملت ایران حق دارد چرا که همه عمرش را در راه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی سپری کرد.

وی خاطرنشان کرد: در همه سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین هدف آیت الله رفسنجانی حفظ نظام و تثبیت آن بود و همواره در جهت وحدت بین جریانات سیاسی گام برمی‌داشت.

زاهدی در پایان عنوان کرد: هر چند آیت الله رفسنجانی از بین ما رفته‌اند اما دیدگاه ایشان همواره مورد توجه ملت ایران خواهد بود.