43147 حفظ وحدت بین جریانات سیاسی مهم‌ترین رویکرد آیت‌الله رفسنجانی بود

 

عبدالمحمد زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، ضمن تسلیت رحلت جانگذار آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: آیت الله رفسنجانی یکی از نزدیک‌ترین یاران امام خمینی(ره) در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی بود و در این راه فعالیت‌های جدی زیادی داشت.

وی افزود: او سال‌ها بخاطر اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی در زندان و تبعید بود و زمانی هم که از زندان رژیم طاغوت آزاد شد باز هم یار و مددکار خانواده‌های زندانیان بود.

استاندار کردستان ادامه داد: زمانی که امام خمینی(ره) به ترکیه و عراق تبعید شدند وی راه امام را دنبال می‌کرد و پیام امام را در مجامع مختلف نشر می‌داد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین از دوستان نزدیک رهبر معظم انقلاب هم بود، عنوان کرد: در اوایل انقلاب مرحوم شهید بهشتی، آیت الله رفسنجانی و رهبر انقلاب را سه یار اصلی امام و مردم می‌دانستند و در زمان انقلاب شعار «درود بر سه یاور خمینی- هاشمی و دو سید حسینی» مطرح بود.

زاهدی تصریح کرد: آن مرحوم علاوه بر انقلابی بودن، در تحقق اهداف انقلاب به رهبری حضرت امام خمینی(ره) سال‌ها تلاش ‌کرد و به حق می‌توان وی را جز مدیران توانمند دنیا به حساب آورد.

وی ادامه داد: آیت الله رفسنجانی چه قبل از انقلاب و چه بعد از پیروزی آن، چه در کسوت ریاست مجلس و ریاست جمهوری و … مدیری توانمند بود و نظام و ملت ایران همواره از مدیریت، تدبیر، و درایت وی بهره‌‌مند شده‌اند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی تاثیرگذار در انقلاب اسلامی ایران بود، ادامه داد: وی به گردن همه ملت ایران حق دارد چرا که همه عمرش را در راه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی سپری کرد.

وی خاطرنشان کرد: در همه سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین هدف آیت الله رفسنجانی حفظ نظام و تثبیت آن بود و همواره در جهت وحدت بین جریانات سیاسی گام برمی‌داشت.

زاهدی در پایان عنوان کرد: هر چند آیت الله رفسنجانی از بین ما رفته‌اند اما دیدگاه ایشان همواره مورد توجه ملت ایران خواهد بود.